Ich filmy o "Dopalaczach-Zatruwaczach" zobaczymy w kinie!

  • 12.06.2018, 11:30 (aktualizacja 12.06.2018, 20:23)
  • admin 24
Ich filmy o "Dopalaczach-Zatruwaczach" zobaczymy w kinie!
Uczniowie „Prymusa” zdominowali konkurs na spot antydopalaczowy „Dopalacze-Zatruwacze” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Autorzy najlepszych prac zostali już nagrodzeni, a ich filmy będą wyświetlane przed seansami w Kinie Remus.

Krótka forma (do 35 sekund), ciekawy pomysł i jasny, mocny przekaz - to główne cechy, jakimi powinny charakteryzować się dobre spoty. W tym konkursie chodziło przede wszystkim o przeciwdziałanie narkomanii.

Na konkurs wpłynęły cztery prace. Trzy autorstwa uczniów gimnazjum „Prymus” i jedna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

Trzecie miejsce zajął spot „Uzależnienie” autorstwa Oliwii Bojanowskiej i Lucjana Brzoskowskiego z „Prymusa”.

Drugie miejsce zajęli reprezentanci „Trójki” - Amadeusz Szulist i Maik Wicher z filmem „Dopalacze-Zatruwacze”.

Jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Autorkami pierwszej zwycięskiej produkcji „Twój Wybór” są pasjonatki filmu i aktorstwa Alicja Kuśmierczuk i Josephine Farrow z „Prymusa”. Ex aequo pierwsze miejsce zajął Jakub Liedtke, który stworzył spot „Nałóg”. To również uczeń „Prymusa”, który planuje w przyszłości zajmować się grafiką i animacją oraz komponowaniem muzyki.

Docenieni zostali nie tylko autorzy spotów, ale również ich szkolne opiekunki, a są nimi: Anna Kowalke z „Prymusa” oraz Marzena Tybora z ZSP nr 3. Nagrody rzeczowe to nie wszystko, wkrótce stworzone przez uczestników konkursu spoty będą wyświetlane przed seansami filmowymi w Kinie Remus.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wow
Wow 14.06.2018, 21:04
Ten film animowany z autorska muzyka robi wrażenie! Chlopak ma talent!
AZ
AZ 14.06.2018, 12:47
Super inicjatywa. To sztuka w tak krótkim czasie pokazać tyle trudnej treści. Brawo

Pozostałe