To oni podpalili dom przy Skarszewskiej. Chcieli zatrzeć ślady włamania

  • 15.06.2018, 10:50
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
To oni podpalili dom przy Skarszewskiej. Chcieli zatrzeć ślady włamania
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do domu i domków działkowych znajdujących się na terenie miasta. Poszkodowani wycenili straty na prawie 400 tysięcy złotych.

W ubiegłym miesiącu dyżurny naszej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Kościerzynie na ul. Skarszewskiej. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy po zakończonej akcji gaśniczej wraz z technikiem kryminalistyki zrobili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Okazało się, że sprawcy, by zatrzeć ślady kradzieży z włamaniem, postanowili podpalić budynek. Nad sprawą od początku pracowali także operacyjnie kryminalni. W wyniku szeroko zakrojonych działań funkcjonariusze ustalili dane osób podejrzewanych i ich zatrzymali.

Włamywaczami okazali się czterej mieszkańcy Kościerzyny w wieku 15,18,19 i 22 lat. Ponadto podczas przesłuchań mundurowi ustalili, że mężczyźni są sprawcami włamań do domków działkowych. Suma strat wyrządzonych przez tych mężczyzn wynosi prawie 400 tys. zł.

Mężczyźni przyznali się do popełnienia tych czynów. Pełnoletni usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Zaś o losie 15-latka zadecyduje Sąd Rodzinny.


Materiał o pożarze pustostanu przy ul. Skarszewskiej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe