Pobierz darmową mapkę tras rowerowych

  • 15.06.2018, 11:09 (aktualizacja 15.06.2018, 11:19)
  • admin 24
Pobierz darmową mapkę tras rowerowych
Lokalna Organizacja Turystyczna Serce Kaszub, dzięki dofinansowaniu z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wydała rowerową mapkę ze szlakami i trasami rowerowymi oraz geocachingowymi, znajdującymi się na terenie powiatu kościerskiego.

Awers dwustronnej, składanej karty formatu A3 na zawiera przede wszystkim szczegółową mapę, zaprojektowaną tak, aby była jak najbardziej czytelna dla użytkowników, a jednocześnie atrakcyjna graficznie. Nie brakuje rowerowych motywów – zdjęć oraz „śladów opon” roweru górskiego, który to będzie najodpowiedniejszym do pokonania większości przedstawionych szlaków i tras. W prawym dolnym rogu znajduje się kod QR odsyłający szukających sprawdzonych noclegów do portalu atrakcje-kaszuby.pl. Ta strona mapy zawiera również informacje nt. wydawców oraz dofinansowania przez Pomorską Regionalna Organizację Turystyczną. Jest tam także miejsce na małą, ale ważną grafikę ilustrującą odległość w linii prostej od Gdańska do Kościerzyny (60 km).

Opisy szlaków i tras umieszczono na rewersie. Ta część publikacji zawiera również poglądowe zdjęcia. Warto zauważyć, że stylizowana kolorystyka nagłówków opisów odpowiada kolorom szlaków w terenie, a specjalnie wykonane bigowanie pozwala na sprawne i równe złożenie całości do formatu kieszonkowego.

Mapkę pobrać można jako plik pdf LOT Serce Kaszub – mapka 2018 (1), a w formie papierowej dostępna jest w biurze LOT Serce Kaszub oraz w punkcie Informacji Turystycznej w Kościerzynie (w godzinach otwarcia obu miejsc), a także na stoisku LOT Serce Kaszub podczas najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie.

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta
Marta 20.06.2018, 09:18
Żeby jeszcze były jakiekolwiek oznakowania tych tras.. Są tak słabe, że nawet ja sie gubie a mieszkam w Kościerzynie od urodzenia i naprawdę dużo aktywnie spędzam czasu w naszych okolicach. Rozjazdy na Wieprznicę czy Garczyn? Kto wie.. ten kto zna to na pamięć, ale niestety skrzyżowania są dwóch dróg równorzędnych, więc stoisz na rozdrożu i dywagujesz.. Droga z Gołunia na Zabrody? Zero oznakować, jakichkolwiek drogowskazów przypominających, że jesteś na dobrej drodze. A zasięgu w lasach nie ma, żeby sobie GPSem pomagać.. ale przecież nie o to chodzi. Poza tym nie inwestuje się prawie wcale w turystykę rowerową a cała atrakcja Kaszub to przeciez nie pociągi czy akordeony tylko jeziora, lasy, pagórki i wioski. Można by rozruszać tym samym agroturystykę, turystykę wodną, przyciągać ludzi na szanty, koncerty a u nas wszystko leży bo wszystko to układy i układziki. Mazury się rozwijają a u nas problem bo jak ktoś knajpke postawi nad jeziorem to za rok mu trzeba podnieść czynsz 100 % bo w końcu już miliony zgarnia.. ach.. tak daleko nie zajdziemy na pewno. Oby kolejna zmiana była "dobrą zmianą". Znów będziemy trzymać kciuki.
Strasburger
Strasburger 18.06.2018, 08:49
Jak najszybciej wydrukować mapkę ścieżek rowerowych w Gminie Kościerzyna?
.
.
.
Wystarczy wyciągnąć czystą kartkę z drukarki. XDPS. Mamy bardzo ciekawe szlaki i trasy rowerowe w naszym terenie szkoda, że nie dojedziemy w ich stronę ścieżkami rowerowymi.
Piechowski
Piechowski 18.06.2018, 10:30
Od kilku lat obiecywał budowę ścieżek rowerowych. Od dwóch lat głośno mówi o ich budowie.... i nie zdąży w tej kadencji. Na pewno będzie kandydować na kolejna kadencje aby w końcu realizować swoje obietnice?
Anna
Anna 15.06.2018, 22:15
Ścieżka do Wdzydz, kto zawinił, że jej nie będzie ?

Pozostałe