Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu

  • 15.06.2018, 11:21 (aktualizacja 15.06.2018, 11:46)
  • Krzysztof Wencki
Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu
Seniorzy z powiatu kościerskiego i Wielkopolski spotkali się  w Wielkim Klinczu na XI Spartakiadzie Seniorów o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

Do rywalizacji stanęło siedem drużyn. O miano najlepszych walczyły reprezentacje seniorów z Nowego Barkoczyna, Karsina, miasta Kościerzyna, Kłobuczyna, Skorzewa, Wielkiego Klincza i zaprzyjaźnionych Pniew z Wielkopolski. Jak zauważył Grzegorz Daszkowski, powiatowa spartakiada seniorów przekształciła się więc w imprezę krajową. Łącznie to około 140 uczestników.

Elżbieta Brzezińska - Koło Emerytów i Rencistów w Wielkim Klinczu, przewodnicząca Zespołu do spraw Seniorów gminy Kościerzyna: Konkurencje są bardzo wymagające. Na przykład są: kręgle, rzuty na odległość piłką palantową, rzuty do kosza, poza tym slalom piłeczką unihokej, strzały do bramki, a także bardzo wymagający tor przeszkód i marsz z przedmiotem na głowie. A więc właściwie ze wszystkich dziedzin mamy tutaj konkurencje dla każdego.

Poza tym dla osób, które nie mogły startować w konkurencjach sportowych dobył się turniej warcabów oraz układania puzzli. Również wójt Grzegorz Piechowski miał okazję wykazać się celnością w łowieniu ryb na wędkę.

Grzegorz Piechowski - wójt gminy Kościerzyna: Myślę, że ta aktywność seniorów powinna nas wszystkich cieszyć, bo z jednej strony ciągle pokazują, że potrafią się organizować, że potrafią wspólnie spędzać czas i, co zawsze podkreślam, są dobrym przykładem dla tych, którzy później się urodzili, czyli dla wszystkich młodych. Z drugiej strony to, co należy podkreślić to ciągłe zaangażowanie grupy osób, szczególnie z z Wielkiego Klincza, z panią przewodniczącą Elżbietą Brzezińską, która przygotowuje tę stronę organizacyjną spartakiady, co jest bardzo istotne i bardzo ważne.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. A oto wyniki:

1. WIELKI KLINCZ

2. KOŚCIERZYNA

3. NOWY BARKOCZYN

4. KARSIN 

5. PNIEWY (WIELKOPOLSKA)

6. KŁOBUCZYNO

7. SKORZEWO

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe