Patriotyczny piknik w Garczynie

  • 18.06.2018, 12:26 (aktualizacja 18.06.2018, 12:41)
  • admin 24
Patriotyczny piknik w Garczynie
90 lat temu powstał ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy w Garczynie. Teraz to Powiatowe Centrum Młodzieży, które z okazji swojego jubileuszu oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowało piknik edukacyjno-patriotyczny „Bezpieczni dla Polski”.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym apelem według scenariusza obejmującego tradycje obozów w Garczynie oraz ceremoniału wojskowego. W pikniku uczestniczyła przebywająca na obozie wojskowym młodzież klas mundurowych z Malborka, klasa o profilu policyjnym IV LO w kościerskim „Ekonomiku”, młodzież szkolna z miasta i powiatu oraz zaproszeni goście.  Asystę honorową pełnili marynarze 3. Flotylli Okrętów z Gdyni.

Dyrektor PCM Marek Wołoszyk wyróżnił odznaczeniami przyjaciół Garczyna. Pamiątkowy medal okolicznościowy z okazji 90-lecia otrzymali wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz Piotr Kwidziński.

W ciągu ostatnich kilku lat w Garcynie sporo się zmieniło. Przeprowadzono tu remonty i inwestycje na łączną kwotę około 10 mln złotych, z czego ponad 60% to środki unijne.  Powiat chce teraz aplikować o środki na przebudowę i rozbudowę strzelnicy, która jest własnością Garczyna. W planach jest również rozbudowa hotelowca. 

Niedawno Kościerzynę odwiedziła wizytacja z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej. Powodem były plany utworzenia w naszym mieście batalionu WOT. W tym scenariuszu Garczyn ma pełnić istotną rolę miejsca poligonowego dla „terytorialsów”. Na pikniku nie zabrakło stoiska Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojskowej Komendy Uzupełnień, gdzie można było dowiedzieć się, jak zostać częścią WOT.

Łącznie w Garczynie pojawiło się około 600 osób. Obecny na uroczystym apelu senator Waldemar Bonkowski nie był jednak zadowolony z frekwencji uczniów kościerskich szkół. Nauczycieli wziął w obronę Dariusz Męczykowski, podkreślając, że z patriotyzmem nie powinno obnosić się na pokaz.

Ten zgrzyt nie przeszkodził w dalszym przebiegu imprezy. Odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Begama”, pokazy tresury psów policyjnych, działania płetwonurków i straży pożarnej. Po południu PCM Garczyn zapewnił dostęp wraz z obsługą instruktorską do swoich obiektów: przystani wodnej, boiska „Orlik”, sprawnościowego toru przeszkód, ścianki wspinaczkowej i strzelnicy sportowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Staś
Staś 21.06.2018, 09:54
poziom obydwóch panów jest zrównoważony
Aldi
Aldi 21.06.2018, 10:50
ja widzę znaczną różnicę w działaniach w efektach tych działań w merytoryce wypowiedzi i w elokwencji, w sposobie życia, tych różnic jest znacznie więcej, ale podałem te które dla mnie są najważniejsze
Do nauczyciela
Do nauczyciela 20.06.2018, 21:45
Dzięki, że znalazł pan eksperta od patriotyzmu w PO.
Aleksander
Aleksander 20.06.2018, 22:08
dla mnie nie ważne z jakiej opcji politycznej jest Męczykowski, ale ważne jakim jest człowiekiem, jak żyje i co ma mądrego do powiedzenia popartego wiedzą nie tylko teoretyczną ale i praktyczną
głos dla DM
głos dla DM 21.06.2018, 09:53
ja też stawiam na prawdziwych i oddanych działaczy, których efekty pracy widać, a nie na pseudo polityków z przypadku, dlatego mój głos wędruje do tego kto potrafi wyjść przed ten pisowski jazgot i potrafi powiedzieć prawdę
Mariusz Drożdźyński
Mariusz Drożdźyński 20.06.2018, 09:30
na portalu Nowe Pomorze przesłuchałem wypowiedzi pana Bonkowskiegi i Męczykowskiego. Teraz wiem to jest prawdziwym patriotą, kto zna historię tego miejsca, nazwiska ludzi tam działających, który mówi konkretnie. Dobrze, że są tacy działacze jak Męczykowski i potrafią powiedzieć o faktach a nie tylko o górnolotnych sloganach.
drupi
drupi 20.06.2018, 10:58
jestem za tym o czym mówi ten z sejmiku, ma facet rację
Mark
Mark 20.06.2018, 13:39
Męczyk mądrze gada i co najważniejsze dużo dobrego działa, tak trzymaj
taddy
taddy 18.06.2018, 16:52
Ten tapicer, pamieta jeszcze czasy komunistyczne, jak sie ludzi zwozilo na masowki! Widac golym okiem, ze ten damski bokser i antysemita ma w glowie siano! Poprzez rozmowy prosze zrobic troche wiecej patriotow, aby do 11 listopada, potem juz nie! Dlaczego Polacy musza znosic takie kreatury ! Kara Boza , nic wiecej!
Nauczyciel
Nauczyciel 18.06.2018, 15:08
To ci gupek ten semafor. Zwykły taPICER będzie zwracał uwagę i picował. Kim on jest już zdążyliśmy się zapoznać na tutejszych portalach. ...kury szczać prowadzić, a nie politykę robić ... Panie samaforze
Adam P
Adam P 18.06.2018, 12:57
panie Męczykowski to bardzo mądra i trafna wypowiedź
Marian
Marian 19.06.2018, 07:14
patriotyzm można wyrażać na wiele form, przede wszystkim poprzez działania dla ojczyzny, dla ludzi, dla historii, dla młodzieży, dzieci takie działania widać właśnie u Męczykowskiego
Jasio
Jasio 18.06.2018, 20:15
chociaż jeden powie prawdę dobrze, że ten Męczyk tam był i nie pozwolił obrażać naszego lokalnego systemu. To u niego właśnie można zobaczyć patriotyzm na wielu płaszczyznach, a nie taki pokazowy

Pozostałe