"To był dobry rok szkolny w Nowej Karczmie"

  • 26.06.2018, 11:29 (aktualizacja 26.06.2018, 11:35)
  • Mat. nadesłane
"To był dobry rok szkolny w Nowej Karczmie"
Uczniowie szkoły w Nowej Karczmie hucznie zakończyli rok szkolny. To był niezwykle udany, aktywny i pełen sukcesów czas.

Uroczystości rozpoczęły Mszą św. Potem goście udali się na apel do szkoły.

- To doskonała okazja, żeby podziękować wszystkim uczniom - spisaliście się na medal, i to ten z najcenniejszego kruszcu. Dziękuję także Wam drodzy rodzice za to, że tak dbacie o swoje pociechy. – podkreślił gospodarz uroczystości, dyrektor szkoły Dariusz Męczykowski. - Nie mogę również zapomnieć o fantastycznym gronie pedagogicznym, na które mogę liczyć codziennie. Wiem, że jesteście fachowcami w swoich dziedzinach, a wiedzę potraficie podać w sposób interesujący i angażujący.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili między innymi: Janusz Czerwiński, trener Polskiej reprezentacji w piłkę ręczną, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu; ks. Proboszcz Jan Spierewka; Maciej Kowalczuk z Departamentu ds. Sportu i Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego i Andrzej Pollak, Wójt Nowej Karczmy.

- To wielki honor, że mogę być tu z Wami. Gratuluję Wam uczniowie i dyrekcji wspaniałych wyników - podkreślił Janusz Czerwiński. - To jest wyjątkowa szkoła, w której nauczyciele nie szczędzą trudu, aby wychować Was na dobrych obywateli.

Szkoła w Nowej Karczmie duży nacisk kładzie na aktywny styl życia. Nauczyciele wychowania fizycznego zachęcają dzieci do udziału w każdych zajęciach, a drużyny z tej szkoły zachodzą bardzo wysoko w turniejach sportowych. Taką podstawę docenia Urząd Marszałkowski.

- Nauczyciele z tej szkoły z pełnym zaangażowaniem wchodzą w nasze programy. Doskonałym przykładem jest „Całe Pomorze gra w piłkę ręczną” - zaznacza Maciej Kowalczuk z Departamentu Sportu i Edukacji. – Sprawdziliście się znakomicie.

Jak podkreśla Wójt Nowej Karczmy Andrzej Pollak, dzięki zaangażowaniu trenerów w organizację imprez, gmina promowana jest w całym kraju.

- Te sukcesy, które odnoszą nasi sportowcy na szczeblu wojewódzkim i krajowym świadczą o tym, że organizacja jest bardzo dobra, podobnie współpraca z nauczycielami i z dyrekcją – dodaje Wójt.

- Jako dyrektor szkoły i przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Pomorskiego gratuluję uczniom wyników i zaangażowania. To był świetny rok szkolny – podsumował Dariusz Męczykowski.


Zobacz wywiad, w którym goście podsumowują rok szkolny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mat. nadesłane

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Darek...
Darek... 28.06.2018, 20:25
...jak tam kampania?
PAt
PAt 29.06.2018, 07:44
jeden z niewielu gości w naszej polityce który jak coś powie to tak robi, nie obiecuje gruszek na wierzbie, ale konkrety takie możliwe do zrealizowania
Mariusz
Mariusz 29.06.2018, 07:04
kampania pewnie rewelacyjnie, pracować trzeba cały rok, co widać. Gratuluję dobrych wyników i tak wielu osiągnięć nie tylko w sporcie, nie tylko w szkolnictwie, ale np w pozyskaniu funduszy na nasz Kościerski szpital
Andrzej
Andrzej 26.06.2018, 14:56
gdyby inne szkoły działały tak jak ta, to nie obawiał bym się o przyszłość naszego regionu

Pozostałe