Białe Miasteczko przypominało o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych

  • 02.07.2018, 12:51 (aktualizacja 02.07.2018, 13:10)
  • admin 24
Białe Miasteczko przypominało o bezpłatnych badaniach kolonoskopowych Fot.: Starostwo Powiatowe w Kościerzynie
W piątek na rynku stanęło Białe Miasteczko - to akcja promocyjna zachowań prozdrowotnych zorganizowana przez kościerski szpital. Główny temat: profilaktyka nowotworowa. 

Pomiary ciśnienia krwi i glukozy, badanie słuchu, nauka samobadania piesi i stoisko wolontariatu szpitalnego - to oferowano w Białym Miasteczku. Dla najmłodszych przygotowano kącik zabaw, a na wszystkich czekał też słodki poczęstunek. Najważniejsza była jednak promocja profilaktyki zachorowania na raka jelita grubego. To jeden z najczęściej występujących na świecie nowotworów. Od tego roku kościerski szpital bierze udział w programie profilaktycznym, oferując bezpłatne badania kolonoskopowe.

Projekt jest skierowany do aktywnych zawodowo kobiet i mężczyzn w wieku 50-65 lat,  którzy nie mają objawów raka jelita grubego, a także w ciągu ostatnich dziesięciu lat nie wykonywali badania kolonoskopowego. Z badań mogą również skorzystać osoby w wieku 40-65 lat, bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego lub osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny z zespołem Lyncha. 

Częścią kampanii społecznej jest mural, który pojawił się na jednym z budynków „Ekonomika”. Został wykonany przez Konrada Kowala z KOKA Studio i przedstawia wielkoformatowy rysunek satyryczny, autorstwa trójmiejskiej rysowniczki Agnieszki Szczepaniak.

Rak jelita grubego to trzecia przyczyna zgonów w województwie pomorskim. Badania mogą zapobiec powstaniu nowotworu. Do projektu można się zgłosić poprzez formularz na stronie www.kolonoskopia-pomorze.pl lub poprzez kontakt telefoniczny z infolinią pod numerem (58) 727 01 30.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe