Kościerzyna. Cztery dni bez ciepłej wody

  • 4.07.2018, 11:44 (aktualizacja 04.07.2018 12:13)
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Cztery dni bez ciepłej wody
W nadchodzącym tygodniu mieszkańcy Kościerzyny muszą przygotować się na zimny prysznic. Ze względu na inwestycje w kotłowni przy ul. Tetmajera od 10 do 13 lipca KOS-EKO musi zatrzymać dostawę ciepłej wody do swoich klientów.

Przerwa planowana jest od wtorku do piątku. Powodem braku ciepłej wody w kranach będzie budowa dwóch nowych kotłów w kotłowni centralnej. Cel to zwiększenie mocy produkcyjnej, której brakuje ze względu na rozbudowę sieci i coraz większą liczbę klientów.

Robert Fennig - dyrektor KOS-EKO: Wybudujemy dwa nowe kotły węglowe, oczywiście w oparciu o najnowsze normy ochrony środowiska. Emisja spalin będzie zgodna z tym, co nam mówi Unia Europejska i wszystkie przepisy. 2 kotły o mocy każdy 3 Megawaty., czyli niecałe 6 megawatów sumarycznie dojdzie nam na kotłowni i spowoduje, że będziemy bezpieczniej pracować zimą.

Kiedyś dwa nowe kotły muszą zostać podłączone do systemu. Na ten czas trzeba wyłączyć kotłownię, a to oznacza brak ciepłej wody dla klientów. Przerwa w dostawie ciepłej wody użytkowej do budynków korzystających z ciepła systemowego potrwa od 10 do 13 lipca. Zostaną nią objęte wszystkie budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej.

Robert Fennig: Nie da się tego uniknąć, więc pomiędzy 10 a 13 lipca rzeczywiście tej ciepłej wody nie będzie. Przepraszamy już mieszkańców, ale prosimy o zrozumienie. Nie da się tego inaczej technicznie zrobić.

Korzystając z wyłączenia kotłowni przeprowadzone zostaną również inne prace, potrzebne ze względu na eksploatację budynku i działających w nim urządzeń.

Na koniec koszty. 6 dodatkowych megawatów na kotłowni kosztować będzie niecałe 6 milionów złotych netto. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w formie pożyczki preferencyjnej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. KOS-EKO dostało też spore dofinansowanie z miasta: dwa razy po milionie złotych, które trafią do spółki żeby wspomóc tę inwestycję.

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wrr
wrr 8.07.2018, 20:59
ale sie wkurczyłem wrr jak tak można no bes przesady no mamy 21 wjek co wy takiego robicie ze wyłanczacie tom wode
Blejk
Blejk 8.07.2018, 19:58
XXI wiek i brak wody? Takie coś to tylko koseko z prezesem może nam zafundowac
olo
olo 8.07.2018, 10:47
Nowa atrakcja K.to sucha fontanna.Nie znacie?wybierzcie się do skwerku emerytów,dumnie zwanym Samary(oficjalnie)przy Skłodowskiej i Mickiewicza.Wody nie widziano tam jeszcze przed era krasnali czyt.remusów.A ciepła woda,raczej jej brak,co tam jak jest lato to trzeba ochłodzić niektóre głowy,a turyści będą pamiętać.

Pozostałe