"Kościerzacy" w Serbii

  • 27.07.2018, 12:22 (aktualizacja 27.07.2018, 13:53)
  • koscierzyna24.info
"Kościerzacy" w Serbii
W dniach 18 - 22.07.2018 r. Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca ,,Kościerzyna" reprezentował nasz kraj podczas Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego.

Festiwal ,,Etnofest", który odbywał się w miejscowości Čačak w Serbii, pod patronatem CIOFF (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej), którego jest członkiem od 2009 r. 

W ramach wyjazdu zaprezentował się również w odbywających się w tym samym czasie imprezach w miejscowości Rača oraz na finale 31 edycji konkursu gry na Frulaszu (tradycyjnym flecie serbskim) w Prislonicy.

Spontaniczność, żywiołowość, dramaturgia programu oraz nadspodziewanie dobre wykonanie spowodowały, że publiczność żywiołowo reagowała na prezentowane widowisko. 

Zdyscyplinowanie, dyspozycyjność oraz wysoka kultura osobista zyskały uznanie w oczach organizatorów.

Słowa uznania należy również skierować do występującej w Zespole młodzieży, która łamiąc stereotypy pokazała, że można obdarzyć ją zaufaniem i powierzyć niełatwe przecież zadania i obowiązki wynikające z pracy w Zespole.

Po raz kolejny potwierdza się, że Zespół godnie reprezentuje nie tylko nasze Miasto i Kaszuby ale przede wszystkim Ojczyznę.

,,Kościerzacy" wrócili do domu pełni wrażeń, nowych kontaktów i znajomości, pełni energii do dalszej pracy i satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

 

koscierzyna24.info

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe