Wdzydze. Regaty o Puchar Wójta już w ten weekend

  • 7.08.2018, 11:22
  • UKS Wodniacy Garczyn
Wdzydze. Regaty o Puchar Wójta już w ten weekend
Już w najbliższy weekend, 11 i 12 sierpnia, na Jeziorze Wdzydze odbędą się VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, które w tym roku są rozgrywane w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn a zawody będą debiutem Kaszubskiego Morza w cyklu regat.

Żeglarze będą mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w klasach Optimist 0,Optimist UKS, CADET, OMEGA, OPEN oraz Open BIC. Zgłosić się do regat będzie można już od piątku w budynku Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach, które pełnić będzie rolę Biura Regat.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 10 w sobotę, natomiast cała impreza zakończy się w niedzielne popołudnie. Szczególnie mile widziani będą młodzi żeglarze, którzy będą mogli postawić swoje pierwsze sportowe kroki w żeglarstwie.

Regaty dofinansowane są przez Pomorska Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz przez Gminę Kościerzyna i zorganizowane przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

 

Program regat:

Sobota

godz. 10.00 - oficjalne otwarcie regat i odprawa trenerów

godz. 11.00 - start do pierwszego wyścigu dla klas wg listy startów i trasy ogłoszonej przez głównego sędziego w dniu regat.

godz. 12.00 – start do pierwszego wyścigu grupy Optimist „0"

Niedziela

godz. 10.30 - start do kolejnych wyścigów,

ok. godz. 15.30 – uroczyste ogłoszenie wyników regat

UKS Wodniacy Garczyn

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe