Na rynku stanęła kurtyna wodna

  • 7.08.2018, 12:35 (aktualizacja 07.08.2018 12:45)
  • Krzysztof Wencki
Na rynku stanęła kurtyna wodna
Upał nie odpuszcza, a ma być jeszcze cieplej. Każdy szuka ochłody, a z pomocą przychodzi Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO, które zamontowało na kościerskim rynku kurtynę wodną.

W ponad trzydziestostopniowym skwarze najmilej byłoby w ogóle nie wychodzić z wody, ale nie każdy może spędzać całe wakacje nad jeziorem. Upał szczególnie daje się we znaki w centrach miast, tu liczy się każdy skrawek cienia i możliwość ochłody. Od wtorku w centrum miasta pojawiła się nowa orzeźwiająca atrakcja.

Robert Fennig - dyrektor KOS-EKO: Zakupiliśmy niedawno specjalną kurtynę wodną, ona będzie miała kształt latarni o wykończeniu retro i zamiast klosza będzie miała taki talerz, który będzie rozrzucał taką mgiełkę wodną. Co ważne: będzie to woda z wodociągów, więc w pełni zdatna do picia, więc nie trzeba się obawiać, że będziemy mieli do czynienia z bakteriami, lub innymi groźnymi rzeczami, które mogą nam się przypałętać, kiedy chłodzimy się przy fontannie.

Bo woda w fontannie ma obieg zamknięty, nie podlega oczyszczaniu, ani chlorowaniu. A im jest cieplej, tym więcej bakterii. Dlatego fontannę lepiej omijać, a bezpiecznej dla zdrowia ochłody szukać przy kurtynie wodnej.

Urządzenie wykorzystywane będzie sezonowo. Zużywa małą ilość wody, ale w upale daje wielki efekt, przynosząc ulgę od lejącego się z nieba żaru. 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ala
Ala 13.08.2018, 16:03
Bardzo dobry pomysł szczególnie dla osób starszych i może wreszcie ktoś zacznie wlepiać mandaty rodzicom kąpiących się dzieci w fontannie bo chyba nikt nie czyta albo raczej nie chce czytać tablicy informacyjnej o zakazie.
obywatel
obywatel 11.08.2018, 10:17
a zapłacimy wszyscy bo pan szanowny prezes nie robi prezentów za darmo.
mieszkaniec maszka
mieszkaniec maszka 7.08.2018, 13:50
Nareszcie !

Pozostałe