40-lecie spływów kajakowych Lubiana

  • 14.08.2018, 12:02 (aktualizacja 14.08.2018, 12:08)
  • Materiały nadesłane
40-lecie spływów kajakowych Lubiana
Już po raz 40-ty odbędzie się Spływ Kajakowy Ceramików Lubiana. Spływ odbywa się corocznie w ostatni weekend sierpnia i tak będzie również w tym roku. Jedyną zmianą jest lokalizacja spływu. Obecnie odbywa się on na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.

W dniach 24-26.08.2018 w PCM Garczyn odbędzie się XL (40) Ogólnopolski Spływ Kajakowy Ceramików „Lubiana 2018”. Kajakarze popłyną jeziorami oraz rzekami (ok. 40 km), które łączą się z J. Garczyn. Spływ Ceramików odbywa się po raz 40 i organizowany jest przez Koło Zakładowe PTTK O/reg. w Gdańsku przy Zakładach Porcelany Stołowej Lubiana SA w Łubianie. Weryfikacja uczestników spływu rozpoczyna się już w przeddzień spływu tj. 23.08.2018. Komandorem spływu od wielu lat jest Jarosław Ptaszyński a jego zastępcą Zbigniew Jaszewski, który pełni jednocześnie funkcję prezesa Koła Zakładowego PTTK w „Lubianie”. Uroczyste otwarcie XL OSKC „Lubiana 2018” nastąpi 24.08.2018 o godz. 10.00 na gł. placu  w PCM Garczyn. Zaprosiliśmy wielu gości, dzięki którym spływ co roku może się odbywać. Między innymi,  Zarząd ZPS Lubiana SA z Panem Prezesem Zbigniewem Andrzejewskim na czele, Zarząd PTTK O/Reg. w Gdańsku wraz z Panem Prezesem Markiem Piotrowiczem, wójt Gminy Kościerzyna Pan Grzegorz Piechowski, Pan Grzegorz Daszkowski Zakład Sportu, Kultury i Turystyki, Uta Kuhn Przewodnicząca Kajakarstwa dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego w Warszawie, Pana Dyr. PCM Garczyn Marka Wołoszyka  oraz wielu znakomitych gości. I etap spływu 26.08.2018 (piątek) przebiega J.Garczyn z przeprawą przez rury do J. Granicznego, następnie Rz. Graniczną do J. Sudomie , J.Mielnica i J. Osuszyno. Po krótkiej przerwie na odpoczynek i posiłek, start do wyścigu z J. Osuszyno przez J. Mielnica i J.Sudomie, Rz. Graniczną do mety na mostku w Sudomiu, gdzie sędziowie PZK-aj dokonują pomiaru czasu poszczególnych osad. Dalej do Garczyna płyniemy w wolniejszym turystycznym tempie. Po krótkim odpoczynku slalom po trójkącie. Następnie krótki odpoczynek i posiłek, mecze siatkówki wg zgłoszonych drużyn. W godz wieczornych ognisko przy muzyce i grillu.

Następny dzień spływu II etap 25.08.2018 przebiega przez J.Garczyn z przenoską kajaków k/ młyna w Wieprznicy i dalszy etap do J. Wieprznickiego i z powrotem do przystani na J. Garczyn. Następnie wyścig australijski a po wyścigu gry i zabawy dla dzieci, turniej piłki siatkowej i śpiewanie przy ognisku.

Trzeci i ostatni dzień spływu sztafeta, do której kluby wystawiają najlepsze osady do poszczególnych konkurencji.

Uroczyste zakończenie spływu z rozdaniem nagród za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach przewidziane jest na godz. 13.00 w dniu 26.08.2018. Przewidziana ilość uczestników to ok. 150 osób wraz z organizatorami, komisją sędziowską PZK-aj. 

 

Materiały nadesłane

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe