Wdzydze. VIII Regaty u Puchar Wójta

  • 14.08.2018, 12:09 (aktualizacja 14.08.2018, 12:31)
  • Urząd Gminy Kościerzyna
Wdzydze. VIII Regaty u Puchar Wójta
VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna to organizowana przez UKS Wodniacy Garczyn i Gminę Kościerzyna  cykliczna impreza, której celem jest propagowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży. W dniach 11-12 sierpnia 2018 roku regaty otrzymały zupełnie nową formułę.

Po raz pierwszy Puchar Wójta został rozegrany na akwenie Jezior Wdzydzkich, po drugie w ramach IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub.  Na starcie stanęły aż 94 jachty i 142 żeglarzy z czternastu klubów z Pomorza i ŻUKS Poznań.

Regaty otworzył osobiście pan Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna oraz sędzia główny zawodów Roman Chyła. Pogoda dopisała, pierwszego dnia było wietrznie, a drugiego jeszcze bardziej. Klasa Optymist „0” ścigała się na jeziorze Jelenie, zwyciężył Mikołaj Łoboda z OPTI CWM Gdynia. Pozostałe klasy rywalizowały na jeziorze Gołuń, a wyścigi można było podziwiać z wieży widokowej we Wdzydzach.

Zwyciężyli:
- w klasie OPP UKS  Hanna Duda z Klubu Port Mechelinki
- w klasie Cadet  Bartłomiej Szlija i Oskar Plichta z UKŻ Lamelka Kartuzy
- w klasie OpenBiC Michał Pytel z UKS Kotwica
- w klasie OMEGA  sternik Grzegorz Musielak z załogą z JK Portowiec
- w klasie Open sternik Arkadiusz Sendlewski z załogą z KKS Kartuzy
Organizatorzy uhonorowali też statuetką najmłodszego uczestnika, czyli Jana Pierzchalskiego z klubu Port Mechelinki.

Wręczenia dyplomów uczestnikom i pucharów zwycięzcom dokonali Wicemarszałek Województwa Ryszard Świlski, Wicewójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała oraz Komandor Regat  Krzysztof Małek z UKS Wodniacy Garczyn.

Regaty odbyły się w gościnnym obiekcie Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach, a wszyscy chętni uczestnicy regat mogli uczestniczyć w rejsie elektrycznym  statkiem wycieczkowym „Stolem II”, ufundowanym przez jego armatora, pana Grzegorza Turzyńskiego. Dyrekcja Skansenu we Wdzydzach ufundowała młodym żeglarzom bilety wstępu do najstarszego muzeum na świeżym powietrzu w Polsce.

 

Wyniki:

Optimist gr 0

Open

Optimist gr UKS

Urząd Gminy Kościerzyna

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe