Garczyn. Zlot zakończył się apelem

  • 17.08.2018, 09:10
  • admin 24
Garczyn. Zlot zakończył się apelem
Harcerski zlot JAMBOREE Garczyn 2018 zakończył się uroczystym apelem, który odbył się we wtorek 14 sierpnia. Uczestniczyli w nim druhowie oraz przyjaciele Powiatowego Centrum Młodzieży.

Służba, samodoskonalenie i braterstwo - to trzy zasady, które tworzą ideę harcerstwa. Podczas apelu przypomniał je dyrektor Powiatowego Centrum Młodzieży Marek Wołoszyk. Podkreślał też, że harcerzem jest się przez całe życie, od momentu złożenia przysięgi i podobnie jest z Garczynem, który od lat związany jest z harcerstwem.

Przez tydzień w Garczynie gościli nie tylko lokalni harcerze, ale również druhowie ze zlotu ogólnopolskiego. Na służbie były tu chorągwie: krakowska, opolska, wielkopolska, zachodniopomorska, łódzka, śląska i ziemi lubuskiej oraz skauci z dalekiego Hong-Kongu. W kończącym zlot apelu wzięli udział harcerze z chorągwi kujawsko-pomorskiej, lubelskiej i gdańskiej. Pojawił się również przewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego harcmistrz Dariusz Supeł.

Pamiątką odbywającego się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zlotu będzie ułożona przez harcerzy mozaika, której pomysłodawcą był zastępca komendanta Kościerskiego Hufca ZHP podharcmistrz Piotr Kwidziński. Goście biorący udział w apelu symbolicznie uzupełnili godło, złożyli również kwiaty w miejscach pamięci ma terenie PCM Garczyn.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ola
Ola 22.08.2018, 14:28
Jak poniżej... Ludzie dajcie sobie spokój w najbliższych wyborach z tymi Machami, Męczykowskimi, Preisami i innymi obecnymi. Oni ze słowa "radny" urządzili sobie stałe źródło dochodu. Głosujcie na świeże pokolenie. Oni siedzą tyle lat i co... no właśnie NIC, ZERO, NUL. Trzeba iść do przodu, a oni mam wrażenie przedstawiają się w roli "wiejskiego rządu". "My musimy...", "Rada musi rozpatrzyć...", "Przeanalizujemy to..." - to tylko niektóre regułki, które z ust się słyszy gdy człowiek pyta o coś konkretnego. Konkretne stanowiska dla konkretnych ludzi, a nie bajkopisarzy czy lejących wodę. Zastanówcie się dwa razy 21 października przy jakim nazwisku postawić krzyżyk.
Egon
Egon 22.08.2018, 17:27
Młodzi niedoświadczeni szałownicy chcący wszystko mieć od razu. Niszczący innych. Po trupach do celu jak ta pani z MOPS. Czy to lepsza opcja? Bardzo wątpię.
załamana
załamana 22.08.2018, 20:19
Z MOPS odeszła kolejna wartościowa osoba, zwolniła się i wyszukała sobie pracę w Wesołej Gromadce... kolejna i kolejna i nie daje to nikomu do myślenia?
Sebastian to ty?
Sebastian to ty? 22.08.2018, 18:32
A jednak angażujesz się w POlitykę :)
Darek to jest Darek
Darek to jest Darek 21.08.2018, 21:54
Nie jeden numer w życiu wykręcił i na pewno na te wybory też numer wykręci ha ha ha
Kibic
Kibic 22.08.2018, 12:22
Działaj Dariuszu. Tylko w Tobie nadzieja aby było dobrze.
And
And 23.08.2018, 08:34
takich ludzi nam potrzeba, pracowitych, oddanych sprawie i działających, rób to co robisz bo sporo osób liczy na Twoje zwycięstwo w tych wyborach
Zbyszko z Bogdańca, Krystyna z Zakrętu, Rysiek z Klanu, Andrzej z ...…
Zbyszko z Bogdańca, Krystyna z Zakrętu, Rysiek z Klanu, Andrzej z ... Andrzeja nie znasz?! 21.08.2018, 11:23
90% komentarzy podpisanych "Regina z Kościerzyny", "Halina", "Janusz Werra", "Helena" itp. Raptem wszyscy się podpisują swoim imieniem (a czasem nazwiskiem) z komentarzem "będę na pana głosowała/głosował". Ja się tak zastanawiam czy autor tych wszystkich komentarzy (jeden i ten sam) myśli, że ludzie żyją w latach 70' czy 80' i wszystko łykną? Nawet tak słabą autopromocję jednego pana? Człowieku, weź się trochę wysil bo widocznie "internety" to nie twój konik.
Pepper
Pepper 22.08.2018, 08:20
jak bym miał głosować na osobę która rzuca innym kłody pod nogi, która hejtuje, która żyje nienawiścią do innych, to mam prosty wybór, głosuję na Męczykowskiego, To facet który ciężką pracą doszedł do tego co ma a przy tym pomaga innym i działa na rzecz całego regionu. Wolę osobę która jest pozytywna niż plugawego drania który oprócz pisania negatywów w internecie nie ma własnego życia
Anton
Anton 22.08.2018, 09:23
no tak są ludzie którzy działają, i są ludzie którzy rzucają innym kłody pod nogi. Mam nadzieję, że pan Darek z tych kłód wybuduje dobry fundament pod kolejne pozytywne działania
Zbychu
Zbychu 21.08.2018, 22:12
napisz kim jesteś bo i mnie to ciekawi, co takiego robisz dla ludzi i dla regionu? Pochwal się. Dobija mnie to, że miernota chce zniszczyć osoby które naprawdę dużo robią dla innych, działają cały czas i walczą o to aby pomóc tym którzy tej pomocy potrzebują. No ale tacy ślizgacze własnie mają najwięcej do powiedzenia anonimowo, bo sami nic nie osiągnęli
Wyborca Zenon
Wyborca Zenon 21.08.2018, 14:30
Jak tak Ci ten Męczykowski przeszkadza to może prexstaw się z imienia i nazwiska i napisz co zrobiłeś dla lokalnej społeczności.
Aga
Aga 20.08.2018, 12:29
Kto to jest ten bosonogi VIP (spodnie rurki do łydki), który asystuje przy składaniu kwiatów przez dyr. Wołoszyka?
pamiętam,że
pamiętam,że 20.08.2018, 08:59
Nadszedł czas na zmiany w Zarządzie Powiatowym Platformy Obywatelskiej. W ubiegłym tygodniu funkcję przewodniczącego objął wiceprzewodniczący wojewódzkiego samorządu - Dariusz Męczykowski. Poprzedni szef kościerskiego PO, Piotr Lizakowski, nie kandydował cyt z info. PO ma różne twarze
wspomnienia
wspomnienia 20.08.2018, 08:53
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2002 roku Dariusz Męczykowski pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Nowej Karczmie, prężnie działającej placówki, odnoszącej sukcesy dydaktyczne i sportowe na skalę województwa oraz kraju. Jako dyrektor wdraża wysokie standardy nauczania, kładąc nacisk na bezpieczeństwo i otwartość szkoły dla każdego ucznia. Działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci wiejskich. Jego działania zostały nagrodzone przez Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji Narodowej. Wcześniej kierował największą szkołą podstawową w Kościerzynie i z tego okresu najlepiej go pamiętamy
Janek
Janek 22.08.2018, 09:46
No i co z tej laurki ma wynikać? Każdy kto choć raz porozmawiał z tym Panem wie, że nie spełnia on żadnych kryteriów do pełnienia funkcji publicznych. W mojej ocenie również jego cechy charakterologiczne dyskwalifikują go w tym kontekście. Żałosne, że platforma wybiera go na swojego przewodniczącego - cóż jaka partia, taki przewodniczący. Natomiast nie można Panu Darkowi odmówić parcia na szkło i przerośniętego ego...
Realista
Realista 20.08.2018, 12:33
Jak obserwuję jego działania od wielu lat to widać że dla niego najważniejsi są ludzie i nasz region. Podoba mi się to że jest dla ludzi i z ludźmi.
Lucyna
Lucyna 20.08.2018, 08:49
https://www.youtube.com/watch?… przypomnienia
szok czy skandal
szok czy skandal 20.08.2018, 08:37
• Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego. Przewodniczący Komisji Nauki, Edukacji, Kultury i Sportu,
• Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku,
• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie,
• Przedsiębiorca, właściciel Zajazdu Nad Stawem w Grabówku,
• Trener drużyny UKS PCM Kościerzyna w piłkę ręczną.
Ile wynosi jego doba????? Czy można to wszystko robić dobrze????
Seweryn
Seweryn 20.08.2018, 12:39
Po sukcesach Drużyny widać że potrafi połączyć te wszystkie funkcje i to z pełnym sukcesem.
Agronom
Agronom 20.08.2018, 13:45
Drużyna, szpital, drogi, i wiele innych spraw. Najważniejsze że potrafi sprawy załatwiać do finału a nie tylko obiecywać. Cieszę się że chce pomóc też rolnikom w tym trudnym dla nich okresie.
Mirosławski
Mirosławski 19.08.2018, 13:11
Ile kontrowersji budzi postać tego Darka, to dobrze. Politycy powinni działać a nie przelewać swój jad i frustracje na innych. Jak czytam niektóre komentarze, to widzę, że polityka spada na psy. Takich działaczy nam potrzeba którzy budują i dążą do zgody a nie tylko walczą, psują i marnują to co dobre. Działaj tak dalej Darku
Zofia N
Zofia N 19.08.2018, 14:15
dosłownie im ktoś jest bardziej wartościowy i im więcej robi to tym bardziej chce się go zniszczyć i to kto to robi? Osoby zakompleksione, które po trupach chcą osiągnąć swoje cele, smutne to jest. Niech się Pan trzyma i nie poddaje, mój głos należy do pana
Regina z Kościerzyny
Regina z Kościerzyny 21.08.2018, 10:55
mój głos też należy do Pana właśnie za te pozytywne działania
greg
greg 18.08.2018, 13:11
Niedługo wybory! Nie, nie wiem z telewizji o terminie. Wiem po zdjęciach bo Męczykowski zaczyna się pojawiać. Przekaz do wszystkich jeden! Idźcie na te wybory bo one bezpośrednio będą nas dotyczyły. W końcu samorządami muszą rządzić ludzie, którzy coś robią przez całe 4 lata, a nie w ostatnim roku.
Janusz Werra
Janusz Werra 18.08.2018, 14:36
No i dobrze niech się trochę polansuje. Ja i tak na niego będę głosował. Jak dla mnie to pozytywny pracowity człowiek.
Helena
Helena 19.08.2018, 10:39
mój głos też ma, Głównie to on walczył o nasz Kościerski szpital i o jego oddłużenie i za to mu dziękuję z całego serca. Myślę, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu i własnie takich ludzi nam najbardziej potrzeba nie tylko w polityce
do Heleny
do Heleny 19.08.2018, 12:07
@Helena: twój komentarz to ustawka ze strony zainteresowanego. Tak sztuczny, że aż coś w kieszeni strzela. Może napisany przez samego DM.
wyborca
wyborca 19.08.2018, 12:54
jak widzę komentarze w stylu kopij wklej, to myślę o tym jak ograniczony jest ich twórca. Panie Darku jak ma Pan takich przeciwników politycznych, to cieszę się, że startuje Pan w wyborach
DOBRE
DOBRE 17.08.2018, 21:53
A Darka co tak pełno ostatno wszędzie? wybory? hahhha. Ty nie opowiadaj co w gminach zrobione tylko powiedz co dla której gminy sam zrobiłeś
Zenek
Zenek 18.08.2018, 12:34
Darka jest pełno nie nie tylko przed wyborami. To jeden z niewielu polityków którzy działają cały czas. Fajnie że aktywnie działał w sprawie oddłużenia szpitala.

Pozostałe