Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego

  • 22.08.2018, 13:16 (aktualizacja 22.08.2018, 13:35)
  • admin 24
Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego
Wystartowało głosowanie na projekty zakwalifikowane do Budżetu Obywatelskiego. Wybrane przez mieszkańców propozycje zostaną zrealizowane w 2019 roku.

Głosowanie będzie trwało do 7 września. Mogą brać w nim udział wszyscy mieszkańcy miasta, ale tylko w ramach swoich okręgów. Wybrać można maksymalnie 3 propozycje poprzez postawienie znaku X. Karty do głosowania znajdują się na stronie internetowej miasta [KLIKNIJ].

Ewa Chmielecka - naczelnik Wydziału Rozwoju UM Kościerzyna: Można je stamtąd pobierać, są zasady głosowania, jest wykaz okręgów, tak by nikomu się nie pomyliły ulice. To jest ważne, bo jak głos będzie oddany na zadanie, które nie jest w danym okręgu - tam, gdzie mieszka składający i głosujący, to ten głos będzie nieważny.

Warto więc zapoznać się z regulaminem i podjąć przemyślane decyzje. Na każdy okręg przeznaczone będzie po ćwierć miliona złotych. W okręgu pierwszym można wybierać spośród pięciu propozycji. Najwięcej dotyczy infrastruktury drogowej, wśród projektów jest między innymi budowa ul. Konwaliowej, remont chodnika przy ul. Słowackiego, ale również wykończenie i uzupełnienie placu zabaw na wewnątrzosiedlowych terenach zielonych dla ul. Dębowej, Jesionowej, Klonowej i Skłodowskiej. Jedynym projektem społecznym jest "Aktywizacja Seniorów w Kulturę Szeroką".

W okręgu II wniosków do głosowanie jest osiem, chociaż do oceny wpłynęło ich dwanaście. Dwa zostały odrzucone ze względów formalnych. Kolejny wymagał decyzji odnośnie własności skarbu państwa, do głosowanie nie został też dopuszczony wniosek odnośnie budowy chodnika przy ul. Klasztornej.

Ewa Chmielecka: To zadanie i tak jest przewidziane do realizacji na 2019 rok w ramach naszego projektu węzła integracyjnego. W zakresie jest między innymi budowa dróg rowerowych.

A głosować w okręgu II można między innymi na projekty utwardzenia ścieżek dla pieszych, ale również doposażenie placu zabaw nad Jeziorem Kaplicznym, poszerzenie drogi i chodnika na ul. Małej Kolejowej, doposażenie placu zabaw przy tej samej ulicy, czy długo wyczekiwaną modernizację skateparku w parku przy ul. 8 Marca.

Po 7 września komisja podliczy głosy, a 21 zostanie ogłoszona lista wniosków, które uzyskały największą punktację.

Ewa Chmielecka: Będą one nominowane do budżetu i do prowizorium budżetowego miasta na 2019 rok, a potem decyzję podejmie Rada Miasta, która będzie głosowała nad budżetem.

Realizacja zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego na obecny rok wciąż trwa. O podsumowaniu będziemy mogli mówić najprawdopodobniej dopiero w styczniu 2019.  

 

admin 24

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe