Batalia Napoleońska w Będominie

  • 28.08.2018, 13:00 (aktualizacja 28.08.2018, 13:12)
  • admin 24
Batalia Napoleońska w Będominie
Gdy we Wdzydzach rządzili Wikingowie i Słowianie w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie odbyło się widowisko historyczne znacznie bliższe naszym czasom. Mowa o Batalii Napoleońskiej.

Batalia odbyła się już po raz 12. Świetna pogoda i bogaty program przyciągnęły na sobotnią imprezę tłumy gości. Tego typu wydarzeń w Polsce przybywa. W sezonie, czyli od początku wiosny do końca lata rekonstruktorzy biorą w nich udział praktycznie co tydzień. By wszystko wyglądało autentycznie i wiernie oddawało realia epoki konieczne jest szukanie historycznych źródeł, ćwiczenie musztry, naprawa broni, czy szycie mundurów, a wszystko to zajmuje sporo czasu i wymaga zaangażowania. Dlatego temu hobby oddają się często całe rodziny.

Podczas batalii odbył się również III Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną „Serce Kaszub”. Zaakcentowana została też setna rocznica odzyskania niepodległości. Przedstawiciele samorządów z terenu powiatu posadzili „Dąb Niepodległości” przy pomniku Józefa Wybickiego. Poza Gminą Nowa Karczma, do tej pory dęby posadzono już w Mieście Kościerzyna oraz w Gminie Karsin.

We wrześniu Muzeum w Będominie zaprasza sportowców na Bieg Mazurka Dąbrowskiego. Odbywa się on zawsze w miesiącu urodzin Józefa Wybickiego.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe