Koło PZW "Costerina" świętuje 70-lecie

  • 04.09.2018, 13:47 (aktualizacja 04.09.2018, 15:03)
  • admin 24
Koło PZW "Costerina" świętuje 70-lecie
Kościerscy wędkarze zrzeszeni w Polskim Związku Wędkarskim świętowali 70 lecie powstania koła "Costerina". Z tej okazji odbyły się zawody na jeziorach Kaplicznym i Gałęźnym oraz uroczysta gala jubileuszowa w Sali Szopińskiego.

Towarzyskie zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej zorganizowano na jeziorze Kaplicznym, oraz w dyscyplinie spinningowej na jeziorze Gałęźnym. Wzięło w nich udział wzięło 38 zawodników w tym 6 juniorów. W spławiku najlepszym z juniorów okazał się Filip Słomiński, a z seniorów Henryk Daft, w spinningu Michał Łosiński. 

Następnie w Sali Szopińskiego odbyła się Uroczysta Akademia Jubileuszowa członków i ich rodzin oraz sympatyków koła nr 59 „Costerina” w Kościerzynie. Przybyłych przywitał prezes koła Piotr Malek.

Dalszą część uroczystości poprowadził Jan Dittrich. Przedstawiona została między innymi prezentacja multimedialna zarysu historycznej działalności koła, które powstało 30 kwietnia 1948 roku.

Podczas akademii wręczono jedno z najwyższych odznaczeń w PZW  jakim jest Odznaka ”Za zasługi dla PZW” które otrzymało koło nr 59. Dekoracji na sztandar w imieniu Zarządu Głównego w Warszawie, dokonał prezes Zarządu Okręgu w Gdańsku, Mieczysław Górski. Odczytał również list gratulacyjny od prezesa Zarządu Głównego PZW.

„Złotą odznakę PZW z wieńcami” otrzymał Dariusz Wesołowski, a „Srebrną odznakę PZW„ Rafał Słomiński.

Medalem „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa” uhonorowani zostali: Andrzej Narloch, Zbigniew Kujawski i Łukasz Jereczek.  

Dyplomy Uznania otrzymali: Andrzej Wójcik, Andrzej Liedtke i Franciszek Homel.    

Wręczono również statuetki. Trafiły one do: Adama Jereczka, Henryka Dafta i Tadeusza Kapickiego.

Medale „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa Okręgu Gdańsk” otrzymali: Emilia Kiedrowska, Sławomir Pobłocki, Urząd Gminy Kościerzyna oraz Jan Dittrich.

Zarząd koła „Costerina” wyróżnił również osoby wspierające działalność koła pamiątkowymi statuetkami.

Akademię uświetnił swoim występem pianista Aleksander Narkun.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ccc
ccc 05.09.2018, 19:03
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinterne…

www.ukraina-pracownicy.pl
R.G
R.G 04.09.2018, 22:23
Honorowym członkiem koła został M.M ?

Pozostałe