czwartek, 28 marca 2024 20:17

Pierwszy mecz w sezonie nie dla UKS PCM

Pierwszy mecz w nowym sezonie Superligi nie ułożył się po myśli szczypiornistek UKS PCM. Kościerska drużyna przegrała sobotnie spotkanie z Koroną Handball Kielce.

UKS PCM rozpoczął sezon w mocno osłabionym składzie: z drużyną rozstało się 11 dziewczyn, w tym czołowe zawodniczki: Karolina Mokrzka i Malwina Hartman. Zmiany wyraźnie odbiły się na grze, choć początek spotkania dawał nadzieję na wyrównaną walkę. W 20 minucie był remis 9:9, ale dalej zaczęły dominować Kielce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:13.

Korona dominowała również w drugiej części spotkania. W pięć minut po zamianie stron goście strzelili pięć bramek z rzędu. Kielce świetnie grały też w obronie, uniemożliwiając kontry. Dopiero pod koniec meczu, gdy na boisko weszły wszystkie rezerwowe Korony, UKS-owi udało się nieco odrobić straty. Ostateczny wynik spotkania to przegrana naszej drużyny 26:30.

Trener jest dobrej myśli i zapowiada wiele treningów taktycznych, które mają zgrać ze sobą nową drużynę.