Żeby droga do szkoły była bezpieczna

  • 06.09.2018, 09:57 (aktualizacja 06.09.2018, 10:00)
  • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
Żeby droga do szkoły była bezpieczna
Od poniedziałku rozpoczęła się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły". Wraz z początkiem roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych. Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz to czy kierowcy i piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wraz z rozpoczęciem się nowego roku szkolnego w rejonach szkół i na drogach dojazdowych pojawili się policjanci drogówki realizujący działania ogólnopolskie pn. „Bezpieczna droga do szkoły". W środę mundurowi gościli w Szkole Podstawowej 2 w Kościerzynie. Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, żeby dziecko było bezpieczne podczas drogi do szkoły, rodzic/opiekun musi je odpowiednio do tego przygotować. Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy. Przypominamy, że zgodnie z przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg. Funkcjonariusze zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września.

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Matrix
Matrix 07.09.2018, 09:07
Do ciemnej masy. Trzech policjantów przy jednej szkole i jednym przejściu dla pieszych? Ogarnijcie się. Policzcie sobie ilu musiałoby ich stać gdyby tak było przy każdej szkole codziennie. Jakoś nie widać ich pod szkołami. Stoją jedynie strażnicy miejscy. To zdjęcia pod publikę, że coś robią i wyrabiają statystykę bo narzucono im działania. Totalna fikcja.
Powrócił ;)
Powrócił ;) 06.09.2018, 11:10
Mistrz policyjnej propagandy chyba wrócił bo pojawiają się zdjęcia i filmy propagandowe jak to dzielnie i sprawnie działa POLICJA. Idźcie do jakiejś innej szkoły chociaż bo co roku we wrześniu przechodzicie tylko za mur do dwójki i klepiecie to samo. To zdjęcie rewelacja ;) ma się dryg do zakłamywania rzeczywistości. Szkoda, że tylko do zdjęcia widać Was pod szkołą.
Jupiter
Jupiter 06.09.2018, 11:27
co to za ataki? ten Pan jest nie tylko dobrym policjantem ale i społecznikiem. Podziwiam go za to, że aktywnie działa na wielu polach. Taka zazdrość i wylewanie żółci źle świadczy o Tobie a nie o nim.

Pozostałe