Lubań. Pies policyjny odnalazł zaginioną 19-latkę

  • 11.09.2018, 10:26 (aktualizacja 11.09.2018 10:33)
  • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
Lubań. Pies policyjny odnalazł zaginioną 19-latkę
Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej w poniedziałek rano po godzinie 6 kościerscy policjanci wraz ze strażakami odnaleźli 19-letnią mieszkankę gminy Nowa Karczma. Kobieta oddaliła się od swego znajomego i udała się w nieznanym kierunku. Dzięki policyjnemu psu służbowemu znaleziono ją z objawami wychłodzenia. 19-latka przebywa w szpitalu na obserwacji.

W poniedziałek (10.09.2018 r.) przed godz. 4.00 policjanci z Kościerzyny zostali powiadomieni, że w Lubaniu zaginęła 19-letnia kobieta. Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali poszukiwania. Panujące ciemności mogły uniemożliwić odnalezienie zaginionej. Kilkunastu policjantów wspólnie ze strażakami poszukiwało kobiety w pobliżu miejsca, gdzie była widziana po raz ostatni.

Policjanci ustalili, że 19-latka będąc na spacerze, przewróciła się, uderzyła głową w kamień i straciła przytomność. Towarzyszący jej mężczyzna postanowił wezwać pomoc. Gdy dotarł do zabudowań, wezwał pogotowie, a gdy powrócił na miejsce, gdzie leżała kobieta, jej nie było. W pobliżu znajdowały się łąki z oczkami wodnymi i bagnami oraz pola kukurydzy. Istniało podejrzenie, że 19-latka mogła wpaść do któregoś akwenu. W tych warunkach każda minuta miała znaczenie dla ratowania życia kobiecie.

Ze względu na rozległy teren, na którym prowadzono działania, wykorzystano drona z kamerą termowizyjną, którym dysponowali strażacy. Metr po metrze zaczęto przeszukiwanie terenu w kilku kierunkach jednocześnie. Użyto również policyjnego psa służbowego, który około godziny 6.10 odnalazł poszukiwaną 19-latkę. Funkcjonariusze udzielili jej pomocy przedmedycznej. Kobieta z objawami wychłodzenia i ranami głowy została przetransportowana do szpitala i przebywa w nim na obserwacji.

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe