Kościerzyna. Giełda dla Dzieci na rynku

  • 11.09.2018, 12:14
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Giełda dla Dzieci na rynku
Nie Giełda Mam, ale tym razem Giełda dla Dzieci odbyła się w sobotę na kościerskim rynku. W centrum miasta pojawiło się 50 stoisk.

Pluszaki, gry, puzzle i klocki, które już znudziły się ich właścicielom mogły w trakcie giełdy znaleźć nowe domy. Na sprzedaż poszły przede wszystkim zabawki, inaczej niż podczas Giełd Mam, na których z reguły królują ubrania. Tu chodziło o to, by nauczyć dzieci gospodarności i dać im szansę na zarobienie pierwszych pieniędzy. Udział był bezpłatny.

Pomysł zorganizowania Giełdy dla Dzieci należał do burmistrza Michała Majewskigo, udało się go zrealizować wspólnie z Domem Kultury i organizatorami Kościerskiej Giełdy Mam.

Wydarzenie ma mieć charakter cykliczny i najprawdopodobniej za rok w sierpniu odbędzie się ponownie. Tymczasem jesienna Giełda Mam zaplanowana jest na 6 października. 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bobas
Bobas 11.09.2018, 22:10
Jak pan w brudnych butach, niepotrafiący wypowiadać się pełnymi zdaniami może zorganizować coś perfekcyjnie? Zresztą czy ten burMISZCZ cokolwiek zorganizował od początku do końca dla miasta i jego mieszkańców? Zmarnowana kadencja. Niestety i ta nadchodząca też się na taką zapowiada ...
wstyd
wstyd 11.09.2018, 12:43
bardzo mi wstyd, że impreza pod patronatem pana burmistrza, zrobiona we współpracy z miastem tak wygląda. Dzieci chyba są gorszego sortu, bo mają swój towar na ziemi, na bruku. To jest naprawdę totalny brak szacunku. Czy o nazywa się organizacją? Czy nie można było przywieźć ławek i krzesełek z pobliskiej szkoły? Dlaczego kolejna impreza jest tak bardzo niedopracowana? wszystko byle jak, byle impreza przed wyborami się odbyła.
Marta
Marta 11.09.2018, 13:14
Pani Haniu wspaniały pomysł i wspaniałe działania. Szkoda rzeczywiście, że miasto nie zatroszczyło się o odpowiednie miejsca dla tych dzieci. Czy naprawdę nikt nie pomyślał o miejscach do wystawiania towarów? Przecież to się wydaje takie logiczne, no ale jak widać na załączonym obrazku nie dla wszystkich to jest logiczne i potrzebne.

Pozostałe