"Wolę wyrzucić 1000 złotych do kosza, niż podpisać głupią umowę"

  • 18.12.2015, 12:37 (aktualizacja 01.02.2016, 12:24)
  • Krzysztof Wencki
"Wolę wyrzucić 1000 złotych do kosza, niż podpisać głupią umowę"
Do naszego programu zaprosiliśmy Ryszarda Sengera - Powiatowego Rzecznika Konsumentów.

Z jakimi problemami możemy zgłaszać się do rzecznika? W jakich sprawach najczęściej pomaga mieszkańcom naszego powiatu?

 

Ostatnio urząd miasta ostrzegał przedsiębiorców przed płaceniem za wpis do ewidencji działalności gospodarczej. To nowy sposób oszustów na wyłudzanie pieniędzy. Czy do naszego gościa zgłaszają się przedsiębiorcy, którzy dali się nabrać i wpłacili pieniądze?

 

Czy konsumenci mają szansę w sprawach w sądzie? Chyba często myślimy, że w starciu z dużą firmą nie będziemy mieli szans i po prostu odpuszczamy.

 

Często słyszymy o problemach z umowami zawartymi przez telefon. Czy są one wiążące?Podstawą jest przeczytanie umowy. Nie powinniśmy ufać przedstawicielom handlowym, podpisujemy umowę, a potem okazuje się, że obowiązują nas dwie umowy na przykład na sprzedaż energii elektrycznej, czy świadczenie usług telekomunikacyjnych.

 

Kiedy możemy odstąpić od umowy? Na jakich zasadach możemy zwrócić towar, albo żądać oddania pieniędzy?

 

To niektóre z tematów, jakie poruszyliśmy w „Przesłuchaniu”. Zapraszamy do oglądania!

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

fryzjer
fryzjer 05.01.2016, 21:44
zapraszam na ostre cięcie
do taty,sąsiada
do taty,sąsiada 02.01.2016, 16:49
hahahahahaha- i nie uwzględnion0 twojej reklamacji,super. Zabawki mają to do siebie,że sie psują,tak jak zamki błyskawiczne w kurtkach. Zanim bachory poszły spać to powinni posprzątać z podłogi swoje zabawki,mówiłem,żebyś zgarnął je na bok,a ty wolałeś skakać między nimi i się doigrałeś.Żona twoja powiedziała,że nie poszła z reklamacją bo jej byłoby wstyd
propozycja dla pana rzecznika i portalu
propozycja dla pana rzecznika i portalu 31.12.2015, 12:18
proszę o wywiad w sprawie kościerskich "banków",które pracują na zasadach parabanków a ludzie o tym nie wiedzą.Proszę ostrzegać ludzi przed konsekwencjami bo coraz częściej słyszę,że ktoś ma poczucie krzywdy a wpakował się w bigos bez świadomości. niech pan rzecznik zweryfikuje tą sprawę-o ile leży to w jego kompetencji. Ponieważ mieszkańcy powinni być poinformowani-jakie banki w mieście działają na prawach bankowych a jakie są prywatną działalnością udzielającą kredytów i działają na prawach kodeksu cywilnego-bo to straszna różnica!!!!!!!! dla kredytobiorców. Rzecznik Konsumentów wg mnie powinien ostrzegać ludzi przed niespodziankami,jakie na nich czyhają, a skoro nie rzecznik to kto???nie wiem sam,ale wiem,że już tak biedni ludzie,nie powinni być nabijani w butelkę,tym bardziej,że właściciele tych "banków" są z poza Kościerzyny,zatrudniają prawników i mała jest szansa dla zwykłego Kowalskiego-"płacze i płaci bo do sądu nie pójdzie"
obiektywny
obiektywny 30.12.2015, 11:31
do Sobiepan i barona: najlepiej to wypowiadać się na temat kogoś kogo w ogóle się nie zna, popracowałbyś jako rzecznik to zrozumiałbyś z jakimi bzdurami przychodzą ludzie, którzy naważyli sobie bigosu, a potem oczekują cudów. Biuro Rzecznika to nie Kancelaria Prawna, a Rzecznik ma ściśle określone zadania wynikające z ustaw, a nie z "chciejstwa ludzi". Ludzie powinni być wdzięczni, że w ogóle istnieje taka instytucja za "darmochę". Druga prawda też taka,że ludzie nie szanują drugiego jak im się pomoże bez gratyfikacji, dopiero jak słono zapłacą to zaczynają szanować i doceniać czyiś trud. Co do kwestii nazwania kogoś komuchem to byłbym dalece ostrożny, bo takich zasad, jakie wyznaje ten Pan i czym kieruje się w życiu brakuje niejednemu katolikowi, więc zanim zaczniecie kogoś obrażać to radzę zastanowić się nad własnym postępowaniem, zwłaszcza tym, jakim jestem człowiekiem dla innych.
Chciałbym, aby na świecie było więcej ludzi takich właśnie jak Pan Rzecznik. Odnośnie Redakcji to ubolewam nad tym ,iż wyrywa zdania z kontekstu, całkowicie zmieniając ich sens i cel wypowiedzi, ale cóż się dziwić taka ich rola, co oczywiście nie zwalnia reszty społeczeństwa z racjonalnego myślenia i nie powielania zasłyszanych bzdur.
tata
tata 26.12.2015, 21:21
moje smarkacze rozwalili wszystkie zabawki a na koniec ja jeszcze wlazłem na auto-w poniedziałek rano wysyłam żonę z reklamacją
Sobiepan
Sobiepan 21.12.2015, 08:34
Pisać na jego temat się nie chce. Buty i ciuchy, to jego domena. Poważniejsze sprawy - "niestety, ale nie leżą w kompetencjach rzecznika". Rację ma przedmówca _baron_.
jozek mariasz
jozek mariasz 21.12.2015, 00:26
Ale głupie teksty
trybik
trybik 20.12.2015, 12:59
Nie wyrzucaj do kosza, możesz mi je dać.
baron
baron 20.12.2015, 09:43
To jeden z nienaruszalnych komuchów
ja