Bolesna przegrana w Czersku

  • 11.09.2018, 12:53 (aktualizacja 11.09.2018, 13:19)
  • Krzysztof Wencki
Bolesna przegrana w Czersku
Przeciwnikiem nie do pokonania okazała się dla UKS PCM Energa AZS Koszalin. Nasze szczypiornistki przegrały 20:41.

Mecz drugiej kolejki Superligi Kobiet rozegrany został w Czersku. Był to element obchodów 50-lecia piłki ręcznej w tym mieście. UKS PCM wystąpił w roli gospodarza, ale to Koszalin był faworytem spotkania. Energa AZS to w końcu medalistki Mistrzostw Polski, które walczą o najwyższe miejsca w tabeli Superligi. 

Na początku meczu UKS PCM dotrzymywał kroku rywalkom, ale z biegiem czasu gry przewaga gości była coraz bardziej widoczna na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:12, druga to festiwal rzutów koszalinianek. Po przerwie przeciwniczki trafiły do naszej bramki 21 razy, UKS PCM zdobył w tym czasie 8 punktów. 

Ostateczny wynik: 41:20.

Dużym wyzwaniem dla drużyny jest poradzenie sobie z osłabieniem kadrowym. W UKS PCM gra teraz 13 zawodniczek, w tym dwie bramkarki. Z końcem ostatniego sezonu z zespołu odeszło 11 dziewczyn. Drużyna liczy również na większe wsparcie finansowe ze strony samorządów.

Póki co na naszym superligowym koncie dwie przegrane. W 3 serii rywalem UKS PCM będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Logik
Logik 14.09.2018, 09:24
"Kowal zawinił, cygana powiesili"
To, że zespół przegrywa to nie jest wina burmistrza.
To chyba oczywiste i na nic wywody działaczy i trenera.
plus
plus 12.09.2018, 09:14
Pani Karina ma rację w naszym mieście liczy się tylko piłka nożna i to niezależnie od jej wyników, a reszta dyscyplin schodzi na dalszy plan. Tak niestety być nie powinno.
kibic
kibic 12.09.2018, 09:09
rozliczcie Trenera z PSL czy PO, który się dobrze bawi, panie Męczykowski a może za waszą porażkę to Kaczyński jest winny albo Tusk,
Iwo
Iwo 12.09.2018, 10:53
partia partią, ale najważniejsze jakim się jest człowiekiem i jakim trenerem. W sporcie jak w polityce raz jest lepiej raz gorzej, ważne są osiągnięcia takie jak doprowadzenie drużyny do super ligi, a wielu szczekaczy jest takich, że własnych osiągnięć nie ma a innym przeszkadza w robieniu dobrych rzeczy
Karino
Karino 12.09.2018, 09:51
no a ja znam takiego burmistrza co już drugi raz z rzędu wstydzi się swojej PISowskiej partii i startuje niezależnie. Czy tak powinno być?
PO PIs
PO PIs 12.09.2018, 09:40
PO czy PSL to ja jestem w stanie jeszcze zrozumień, ale jak widzę jednego z naszych polityków, który z PIS przeszedł do PO, a potem znowu wrócił do PIS to jest dopiero żenada i prawdziwy wstyd.
robertas
robertas 12.09.2018, 07:48
Ani złotówki więcej na drużynę, w której nie ma PRAWIE żadnej mieszkanki Miasta. Niech się dołożą gminy zawodniczek.
Pytek
Pytek 12.09.2018, 08:20
dyrektorkę 6 burmistrz sprowadził aż z Kartuz po tym jak w swojej szkole na wsi nie przeszła konkursu i jej płaci, tak jak by nie mógł zatrudnić naszego krajana, Nie ma ludzi w naszym mieście do zarządzania szkołą? Burmistrz już naprawdę nie ma z kogo wybierać? Dlatego idzie z Radelskim do wyborów i z ludźmi Modrzejewskiego?
Mirella
Mirella 12.09.2018, 08:16
gminy z tego co wiem dokładają się do zawodniczek, ale dzięki drużynie bardzo mocno jest promowana piłka ręczna w szkołach. Drużyna to całokształt, to nie tylko zawodniczki i trener to wielki styl życia wpływający na młodzież i dorosłych, to też kibice z naszego miasta których na meczach w Sokolni jest tak dużo. Drużyna to Super liga, która jeżdżąc po naszym kraju promuje miejscowość Kościerzyna właśnie, to żywi ludzie a nie krasnale za 50 000 o które jedynie potknąć się można i rozczarować rozrzutnością pomysłodawcy!
Kibic
Kibic 11.09.2018, 19:02
Wina burmistrza bo zespół przegrał mecz?
Niedorzeczne i nielogiczne.
Zawodniczki są dobre, szkoleniowcy jeszcze lepsi, a działacze najlepsi - mocno naciągana teza.
Zalecana jest refleksja i analiza oraz wyciąganie wniosków z realnej sytuacji.
Pozdrawiam zawodniczki.
zawiedziony obywatel
zawiedziony obywatel 11.09.2018, 21:28
winę burmistrza widzę w podejściu do wielu spraw, jedną z nich jest ta, że zespół pierwszo ligowy traktuje tak samo jak dziecięcy zespół folklorystyczny! Dając takie samo dofinansowanie. Dodatkowo widząc jak na kilkugodzinną imprezę pani Kariny Młodzianowskiej pani dyrektor MOPS przeznacza z funduszu antyalkoholowego 6000 zł za zgodą pana burmistrza, a na rok działań zespołu tak bardzo reklamującego nasze miasto przeznacza 20000 zł. Dla mnie ta sytuacja jest co najmniej żenująca i niestety nielogiczna jak i wiele innych spraw.
Kibic
Kibic 11.09.2018, 23:07
Ale porozmawiajmy o sporcie a nie o polityce.
Za taką dotkliwą porażkę rozliczmy najpierw trenera i kierownika drużyny.
Kibic prawdziwy
Kibic prawdziwy 12.09.2018, 07:06
burmistrz miasta jest osobą która powinna nad tym sportem czuwać poprzez zapewnienie odpowiednich środków finansowych, niech nie mówi tylko, że takich środków nie posiada gdy za 50 000 kupuje kontrowersyjne figurki. Trener drużyny doprowadził ją do uper ligi, a to świadczy o jego zapale, kompetencji, i wielkiej walce o przetrwanie drużyny gdy ze strony miasta jest tak bardzo dyskredytowana właśnie przez względy polityczne a nie przez osiągnięcia
UKS
UKS 12.09.2018, 08:17
Znowu polityka.
To niech trener nie miesza się w politykę i będzie trenerem , który poglądy polityczne zachowuje dla siebie.
Seniotor
Seniotor 12.09.2018, 08:25
można być dobrym trenerem którego drużyna dochodzi do super ligi i dobrym samorządowcem osiągającym spore sukcesy w polityce. Jedno drugiemu nie przeczy, ważne by przy tym wszystkim pozostać człowiekiem, wartościowym i dobrym.
J-23
J-23 11.09.2018, 16:15
Wolał lekką ręką wydać 50 000 zł na "Stolemy" wyśmiewane przez odwiedzających nasze miasto turystów !
absurdalna sytuacja
absurdalna sytuacja 11.09.2018, 21:51
to już w ogóle absurd. Drużyna reprezentująca nasze miasto, super liga, działa, walczy trenuje, to żywe osoby.. i co 20000 od miasta, a krasnale nikomu tak naprawdę niepotrzebne, budzące kontrowersje, są bo są ile kosztowały puki co 50000 zł. Tutaj nie ma szacunku dla drugiego człowieka, nie ma promocji faktycznej miasta i ludzi, tutaj jest jeden wielki absurd.
Kibic
Kibic 11.09.2018, 13:35
20 000 zł na zespół uper ligi od miasta, to naprawdę jest śmiech na sali. Drużyna reprezentuje nasze miasto w całym kraju. Nie dziwię się, że dziewczyny odchodzą z zespołu, skoro miasto ma zespół w głębokim poważaniu.
Stos
Stos 11.09.2018, 14:08
dać 6 000 na imprezę muzyczną dla seniorów pani Młodzianowskiej, a 20000 na drużynę super ligi. Taka polityka w mieście naszym nastała, sami wybraliśmy więc tylko do siebie pretensje mieć możemy

Pozostałe