W ten weekend w Lubaniu: Targi i Dożynki Diecezjalne

  • 14.09.2018, 10:58 (aktualizacja 14.09.2018, 11:02)
  • admin 24
W ten weekend w Lubaniu: Targi i Dożynki Diecezjalne
Już w najbliższy weekend tj. 15-16 września 2018 r. Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu organizuje targi pn. XXI Kaszubska Jesień Rolnicza, które  połączone będą z Dożynkami Diecezji Pelplińskiej.

Podczas targów zaprezentują się firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy, firmy handlowe i ok. 60 wystawców królików, gołębi i ptactwa ozdobnego.

W sobotę głównym punktem będzie wycena królików oraz wybór championów i v-ce championów wystawy. Króliki oceniane będą w trzech kategoriach: rasy duże, średnie i małe, a zwiedzający Targi będą mogli podziwiać najpiękniejsze okazy hodowlane tych zwierząt.

W tym dniu również odbędzie się wojewódzki konkurs kulinarny „Twarogowe wariacje”, w którym konkurować będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W niedzielę po uroczystej mszy dożynkowej koncelebrowanej przez Ks. Bp Ryszarda Kasynę, rozpoczną się uroczystości na scenie przy placu targowym, a wśród nich rozstrzygnięcia konkursów:  najpiękniejszy wieniec dożynkowy, AGROLIGA – 2018, najlepsze gospodarstwo ekologiczne, najpiękniejsze stoisko i hit targów. Tego dnia również nastąpi podsumowanie Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz odbędą się zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o memoriał Wojciecha Dąbrowskiego.

Szczegóły dot. wydarzenia na załączonym plakacie i na stronie internetowej: http://podr.pl/events/xxi-kaszubska-jesien-rolnicza-lubaniu/.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI Kaszubskiej Jesieni Rolniczej.

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szczęść Boże
Szczęść Boże 14.09.2018, 23:18
Jeżeli już Państwo piszą, że msza święta będzie koncelebrowana, to obowiązkiem jest napisać, z jakimi księżmi ksiądz biskup, będzie tę mszę koncelebrował.
RK
RK 16.09.2018, 15:02
I pewnie jeszcze ogłoszenia parafialne...

Pozostałe