Uczniowie I LO ćwiczą już w nowej sali

  • 19.09.2018, 12:20 (aktualizacja 19.09.2018, 13:12)
  • admin 24
Uczniowie I LO ćwiczą już w nowej sali
Uczniowie kościerskiego „Ogólniaka” mogą już korzystać z wyremontowanej sali gimnastycznej. Póki co gotowa jest mniejsza sala, w marcu ma zakończyć się budowa nowej, przestronnej sali sportowej.

Co prawda pogoda wciąż jest letnia, ale jesień coraz bliżej, więc w I LO trzeba było zapewnić zamkniętą przestrzeń do lekcji wychowania fizycznego. Sala gimnastyczna, która istnieje od lat 60. przeszła już remont i została oficjalnie otwarta w poniedziałek 17 września.

Alicja Żurawska - starosta powiatu kościerskiego: Nastąpiła wymiana klepki, remont i pomalowanie ścian, jest nowa wentylacja i oświetlenie wraz z elementami sportowymi. I dzisiaj można powiedzieć, jak usłyszałam od młodzieży, że jest to nowa sala, bo mają porównanie z roku ubiegłego.

Przed remontem sala rzeczywiście nie prezentowała się najlepiej, była wyraźnie wysłużona i potrzebowała gruntownego odświeżenia.

Bartłomiej Kowalewski - nauczyciel wychowania fizycznego: Wcześniej te ściany były w paskudnym stanie, że tynk odpadał, a teraz jest przepięknie. Ale główną zaletą tego remontu jest to, że mamy przede wszystkim natryski, czego nie było u nas w szkole. To jest najważniejsza rzecz, że mamy tą cześć socjalną, dzieciaki po WF-ie będą mogły skorzystać z tego i  pachnący wyjść na zajęcia.

Remont istniejącej sali gimnastycznej oraz pomieszczeń sanitarnych i szatniowych rozpoczął się w marcu. Wymienione zostały grzejniki, stolarka drzwiowa i instalacja wodno-kanalizacyjna. Tymczasem trwa budowa nowej, znacznie większej sali, która będzie połączona ze szkołą łącznikiem. Prace są na etapie robót wewnętrznych i przygotowań do malowania elewacji.

Łączny koszt tej inwestycji do ponad 3,7 mln zł, z czego połowę stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nowa sala będzie miała wymiary 35x17 metrów i wysokość 9 metrów. Powstanie również boisko wielofunkcyjne o wymiarach 44x24 metry z nawierzchnią poliuretanową wraz z ogrodzeniem i oświetleniem.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

znajoma z ....
znajoma z .... 22.09.2018, 13:17
P.Alicjo-szkoda,że nie mogę na panią głosować,ale postaram się wśród znajomych zdobyć dla pani głosy wyborcze-tylko pani powinna być starostą. nie wikła się pani w żadne szemrane interesy,jest pani otwarta,transparentna a przede wszystkim konkretna. Obserwując obecną sytuację-proszę współpracować z MM pomimo starych urazów-praca na rzecz powiatu jest zdecydowanie ważniejsza,a wielkość ludzi polega na wybaczaniu,co nie jest jednoznacznie z tym,aby zapomnieć-krzywdy pamięta się zawsze /znam to z autopsji/ i musi pani trzymać rękę na pulsie,ale tak trzeba bo okoliczności są wyjątkowo niebezpieczne.Banda chce zagarnąć i miasto i powiat,aż strach pomyśleć co będzie jak im się uda-nie chcę o tym nawet myśleć bo nie mam gdzie się wyprowadzić-chyba tylko do Warszawy,ale tam jest ponoć jeszcze gorzej-jak twierdzi pan Piotr S. z Kościerskiej Marki
wielbicielka
wielbicielka 22.09.2018, 10:43
Pani Alicjo-fason sukienki kompletnie do pani nie pasuje-to nic,że modny-ale pani skraca sylwetkę,chociaż kolor śliczny-to taka życzliwa uwaga,proszę nie traktować absolutnie złośliwie-szkoda,że nie mogę na panią głosować-jest pani super

Pozostałe