Krwiobiegi dla Niepodległej

  • 25.09.2018, 12:28 (aktualizacja 25.09.2018, 12:37)
  • admin 24
Krwiobiegi dla Niepodległej
W piątek 21 września odbyły się Kaszubskie Krwiobiegi. Była to już piąta edycja imprezy,w  tym roku zorganizowana pod hasłem „Dla Niepodległej”.

Start i meta ulicznego biegu znajdowały się w Muzeum Kolejnictwa. Tu stawiło się około 300 biorących udział w zawodach osób. Byli to głównie uczniowie kościerskich szkół. Udział w tym biegu był bezpłatny, a jego głównym celem (oprócz sportowej rywalizacji) jest popularyzacja szlachetnej idei krwiodawstwa. 

Przy okazji zaprośmy na kolejne biegowe wydarzenia: 30 września w Będominie odbędzie się XXXVI Bieg Mazurka. To jedne z najstarszych zawodów biegowych na Pomorzu. Dla uczestników wyznaczone będą trasy biegów na różnorodnej nawierzchni, na kilkunastu dystansach, przygotowanych z uwzględnieniem różnych grup wiekowych – od 200 m dla najmłodszych do 5000 m dla seniorów. Co roku we wszystkich biegach bierze udział ponad 300 zawodników ze wszystkich grup wiekowych.

Natomiast na 13 września zaplanowano XXIV Kościerskie Biegi Uliczne. W tym roku odbędą się one w nowej lokalizacji: start i meta znajdą się przy szkole nr 1 przy ul. 8 Marca. Rozpoczęcie zawodów planowane jest na godzinę 14.00.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe