Manta Kościerzyna na zawodach w Tajlandii

  • 01.10.2018, 09:50 (aktualizacja 01.10.2018, 09:54)
  • Beata Zembrzycka UKS Manta Kościerzyna
Manta Kościerzyna na zawodach w Tajlandii
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz klubu, prywatnych osób, sponsorów oraz rodziców zawodników, przy odmowie wsparcia finansowego ze strony UM i UG w Kościerzynie udało się spełnić marzenie młodych sportowców, którzy dostali szansę na udział w finale Pucharu Świata w pływaniu w płetwach w Tajlandii i tej szansy nie zmarnowali.

W zawodach brały udział reprezentacje z 18 krajów, w dwóch kategoriach wiekowych juniorzy do 18 lat i seniorzy 18 lat i więcej. Polskę reprezentowali zawodnicy z 4 klubów. Każdy zawodnik mógł płynąć tylko 3 razy, nasi  debiutanci na imprezie sportowej tak wysokiej rangi, stawali na słupkach 18 razy z czego 13 startów uplasowało się w pierwszej "10" co jest ogromnym sukcesem :

Marcin Łukowicz 4 miejsce na 50 i 200 BF, 5 miejsce na 100 BF,

Szymon Kropidłowski 4 miejsce na 100 i 200BF,  6 miejsce na 50 BF,

Damian Kutela 5 miejsce na 50 AP, 8 miejsce 50SF,  9 miejsce na 100SF,

Michał Koliński  8 miejsce na 200 BF, 10 miejsce na 100 BF i 17miejsce na 50BF,

Julia Greń 5 miejsce na 100 Im, 7 miejsce na 50 AP i 22 miejsce na 50SF,

Neli Wanta 13 miejsce na 100SF, 14 miejsce na 50AP i 17miejsce  na 50 SF.

Czterokrotnie nasi zawodnicy zajęli 4 miejsce - debiutującemu w seniorach Marcinowi Łukowiczowi do medalu zabrakło 3 setne sekundy, trzykrotnie 5 miejsce, biorąc pod uwagę że nasi juniorzy rywalizowali ze starszymi od siebie zawodnikami o 2-3 lata, napawa nas ogromnym optymizmem.

Wyjazd do Tajlandii był ogromną przygodą naszych młodych sportowców, niemożliwe stało się możliwe!

 

Beata Zembrzycka UKS Manta Kościerzyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam
adam 06.10.2018, 11:20
"przy odmowie wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta i Urzędu Gminy w Kościerzynie" - a to wy k.... myślicie, że jesteście tu sami i nikt więcej nic nie trenuje i nie chce spełniać swoich marzeń? Tu jest mnóstwo klubów sportowych, które też chciałyby wsparcia władz regionu, ale nie zawsze takie wsparcie otrzymują. I nie żalą się jak ofermowate mazgaje w nadesłanych listach do mediów. Chociaż macie trochę racji, bo to co władze samorządów przeznaczają na kopaczy Kaszubii, którzy nie reprezentują nic, kompletnie nic, grają na piątym szczeblu rozgrywkowych w IV lidze, na których mecze chodzi zaledwie po 50 kibiców, to jest skandal. Ale nie tędy droga. Jako zwykly mieszkaniec, widząc taki początek tekstu, który nadesłaliście, od razu wzdrygam się z jakąkolwiek reakcją pozytywną. Nie jesteście pępkiem świata, żeby domagać się gruszek na wierzbie. Pokory wiecej, systematycznej pracy, codziennego trudu i znoju, a wtedy będzie jakaś szansa. A w ogóle co to jest: pływanie w płetwach?
UKS Manta Kościerzynaa
UKS Manta Kościerzynaa 09.10.2018, 11:16
Tak, nie jesteśmy „pępkiem świata” i nigdy za takiego się nie uważaliśmy a gruszki z wierzby już zrywamy.
Pokorni byliśmy przez ostatnie 5 lat i przez ten czas ciężko i systematycznie pracowaliśmy na sukces, który już osiągnęliśmy .
Fakt , że na terenie naszego miasta jest wiele klubów i każdy może się starać o dofinansowanie władz lokalnych, jeżeli inne kluby się starały o to a nie dostały, to czas najwyższy o tym mówić głośno.
Nasz klub nie jest „ofermowatym mazgajem” i nie czeka tylko na pomoc władz lokalnych ale szuka wszelkich innych dróg aby spełnić marzenia naszych zawodników i pomóc Im rozwijać swoje pasje.
Pozyskaliśmy środki z Ministerstwa Sportu z programu KLUB, wygraliśmy nagrody główne (obóz, spotkanie z olimpijczykami) z fundacji Kibica w programie SportBonus, przeprowadzamy akcje charytatywne, szukamy sponsorów i dzięki tym inicjatywom udało się zrealizować wyjazd do Tajlandii, a odpowiedź na pytanie co to jest „pływanie w płetwach” znajdzie Pan w encyklopedii i na naszej stronie FB.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.10.2018, 05:59
Brawo mlodzi ludzie !!!,
tylko TAK dalej, gratulacje

Pozostałe