Będzie nowy sprzęt dla SOR

  • 08.10.2018, 11:27 (aktualizacja 08.10.2018, 12:21)
  • admin 24
Będzie nowy sprzęt dla SOR
Kardiomonitory, defibrylator, respirator, USG oraz pompy infuzyjne - o taki sprzęt wzbogaci się kościerski szpital, a konkretnie Szpitalny Oddział Ratunkowy. Umowa na dofinansowanie zakupu sprzętu za niemal 400 000 zł została podpisana przez prezes lecznicy oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia.

390 tysięcy złotych - to wartość projektu, który w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko będzie realizował Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Dofinansowanie wyniesie 331 000 zł, pozostała kwota to wkład własny szpitala.. 

Efektem ma być większe bezpieczeństwo najmłodszych, bo sprzęt będzie dedykowany pacjentom pediatrycznym. Dzięki doposażeniu oddziału skrócić ma się czas oczekiwania na świadczenia w SOR, badania mają być wykonywane na urządzeniach o najwyższym standardzie, w jednej placówce. 

Sprzęt ma trafić do szpitala w przyszłym roku.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.10.2018, 19:07
Super, że będzie nowy sprzęt, tylko szkoda, że zaraz ludzi do pracy nie będzie.... Ktoś chyba zapomina, że nawet najlepszym sprzętem nie da się zastąpić wykwalifikowanego personelu.... To nie fabryka, tylko praca z żywymi ludźmi.... Ciekawe skąd szpital ma wkład własny, skoro po poprzedniku zostały tylko długi, że nawet na socjal na pracowników nie ma... Poza tym personel pielęgniarski nie dostał kolejnej transzy pieniędzy ministerialnych, z resztą wcale w tym miesiącu ich nie dostał.... Ciekawe co się stało i czy o tym fakcie wie placówka przeznaczająca na nie pieniążki.... Co lepsze inne szpitale dostały co im sie należy...Może warto by bylo zasięgnąć opinii w instancji wypłacającej.... Gdzie są i co robią związki zawodowe, które jak zwykle dużo gadają a jak co do czego przyjdzie to są do pionu postawieni.....
Witek
Witek 09.10.2018, 23:22
Do roboty się weź darmozjadzie roszczeniowy.

Pozostałe