Środowiskowy Dom Samopomocy świętuje 20 lat istnienia

  • 08.10.2018, 12:00
  • Krzysztof Wencki
Środowiskowy Dom Samopomocy świętuje 20 lat istnienia
Środowiskowy Dom Samopomocy Gdańskiej Fundacji Dobroczynności świętował 20-lecie istnienia. Jubileusz odbył się w Sali Szopińskiego.

Kościerski Dom Samopomocy powstał 1 września 1998 roku. Była to jedna z pierwszych takich placówek w województwie, dedykowana osobom niepełnosprawnym. W tym miejscu wsparcie znajdują osoby dorosłe z zaburzeniami psychicznymi. Zajęcia pozwalają im rozwijać umiejętności samodzielnego funkcjonowania. „Nasi pracownicy potrafią dostrzec potencjał w kadym podopiecznym” - podkreślała dyrektor Domu Beata Spiczak-Brzezińska. 

Misją Środowiskowego Domu Samopomocy jest zapobieganie marginalizacji społecznej osób niepełnosprawnych. Działa on w Kościerzynie przy ul. Stolarskiej 8 i otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 15.30.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 08.10.2018, 22:15
Gratulacje dla Pracowników i Osób , uczestniczących w zajęciach . Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian 08.10.2018, 16:42
Dlaczego takie imprezy odbywające się w sali Szopińskiego nie są nagłaśniane w mieści wcześniej??? To nie pierwsza taka impreza tylko dla wtajemniczonych, mieszkaniec Kościerzyny dowiaduje się zawsze po......Cos nie jest w porządku i to dzieje się od wielu lat.

Pozostałe