Pudełko, które może ocalić życie

  • 09.10.2018, 13:43
  • Krzysztof Wencki
Pudełko, które może ocalić życie
Pudełko życia to niepozorny zestaw, który może być nieoceniony w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia właśnie. Akcja skierowana jest głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. 

Plastikowe czerwone pudełko, a w nim formularz z danymi, kontakt do najbliższych, informacje o chorobach, uczuleniach i przyjmowanych lekach. Te dane mają służyć jako wskazówka dla służb ratowniczych.

Sylwia Trzebiatowska-Glok - dyrektor MOPS: Nazwałabym to zaworem bezpieczeństwa. W przypadku, gdy do mieszkania muszą wejść służby medyczne, czy ratunkowe, w celu ratowania życia, a nie ma kontaktu z osobą, która jest w tym mieszkaniu, to jest to, co może uratować nam życie.

Takie zestawy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie rozdał już seniorom.

Sylwia Trzebiatowska-Glok: Pierwszego października, przy okazji dnia seniora, rozdawaliśmy je naszym seniorom. Śmiem twierdzić, że około 200 seniorów na terenie miasta jest w tej chwili  wyposażonych właśnie w pudełko życia.

W zestawie znajdują się również dwie naklejki. Jedną z nich najlepiej umieścić jak najbliżej wejścia do mieszkania, na przykład na lustrze w przedpokoju. Druga nalepka powinna oznaczyć miejsce, w którym znajduje się pudełko życia.

Sylwia Trzebiatowska-Glok: Zwyczajowo jest to lodówka w kuchni, bo większość ludzi lodówkę ma, bądź też szafka pod telewizorem. I tam druga nalepka, a w środku pudełko, a w pudełku karta z informacjami dotyczącymi naszego stanu zdrowia, bądź mogącymi mieć wpływ na ratowanie tego zdrowia.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Senior
Senior 09.10.2018, 22:46
Owszem było "Wielkie" Święto Seniora 1 października w Remusie . Smutne to Święto, a takich miało sponsorów:) Podarowano wszystkim obecnym seniorom pudełka życia, pobierano krew na cukier, po wcześniejszym śniadaniu w domu:) kawa ciacho i kilka wykładów. Nie wiem, czy już czas umierać , czy co? Czy naprawdę Senior to choroba, senior to demencja, senior to niepełnosprawny inaczej?
to to
to to 09.10.2018, 20:05
Pani Sylwio, to nie nowatorskie, to plagiat. Już od kilku lat strażacy z Wielkiego Klincza wręczają tzw. Koperty życia, które z opisem są przechowywane w lodówce. To one uratowały życie mojej mamie.
kolejna porażka
kolejna porażka 09.10.2018, 22:02
zero swoich nowych pomysłów ! do tego zabieranie pomysłów innym , jakie to jest okropne i podłe! Wielki Klincz już dawno to miał, a to przecież mała wioska w pobliżu Kościerzyny, czy tutaj wszystko musi być albo kopiowane, albo zrobione po wszystkich? Już nie mam słów na działalność tej jednostki. Zamiast myśleć o ludziach to karuzele wynajmuje. Wstyd!
???
??? 09.10.2018, 15:15
Skąd to zerżnęłaś, może z Sopotu?
Sylwester
Sylwester 09.10.2018, 16:09
To naprawdę już wszędzie było a u nas nowość i temat do reklamy mopsu. Jest tyle wqżnych spraw w tym miescie a mops? Robi imprezy z karuzelami albo spóźnione działania na rzecz seniorów. Mam nadzieję że pani Karina coś z tym zrobi.

Pozostałe