Przedszkole nr 7 - będzie rozbudowa i 50 dodatkowych miejsc

  • 17.10.2018, 12:53 (aktualizacja 17.10.2018, 13:41)
  • admin 24
Przedszkole nr 7 - będzie rozbudowa i 50 dodatkowych miejsc
W kościerskim Przedszkolu nr 7 przy ul. Szkolnej powstanie 50 dodatkowych miejsc. To efekt umowy na dofinansowanie edukacyjne podpisanej we wtorek przez członka zarządu województwa Ryszarda Świlskiego oraz burmistrza Michała Majewskiego.

Na mocy zawartego porozumienia w „Siódemce” powstanie 50 nowych miejsc wychowania przedszkolnego. Projekt o wartości 769 111,78 zł umożliwi modernizację pomieszczeń dla dwóch nowych grup oraz rozbudowę placu zabaw. Zakupione zostanie wyposażenie dodatkowych pomieszczeń oraz pomoce dydaktyczne, a także doposażenie kuchni przedszkola. Wartość dofinansowania to 653 745,01 zł.

Michał Majewski - burmistrz Kościerzyny: Dostaniemy dofinansowanie na wyposażenie i funkcjonowanie przedszkola, które będziemy musieli zbudować. Będziemy musieli za nasze pieniądze wybudować w stanie surowym dwie dodatkowe sale. Termomodernizując od wewnątrz ten budynek przygotowaliśmy wyjścia do kolejnych dwóch sal dla przedszkolaków. Zbudujemy to, dostaniemy pieniądze na dofinansowanie i udostępnimy matkom kolejne conajmniej 50 miejsc dla dzieci w kościerskich przedszkolach.

Szacowany koszt wybudowania dwóch dodatkowych sal to 500-700 tysięcy złotych. Mają powstać w przyszłe wakacje, żeby nowe miejsca dla przedszkolaków były gotowe na nowy rok szkolny.

Przedszkole nr 7 działa obecnie w dwóch siedzibach - przy ul. Wybickiego i przy ul. Szkolnej. Obie placówki cieszą się ogromnym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą zapisać do nich swoje dzieci. Stąd właśnie potrzeba stworzenia nowych miejsc.

Michał Majewski: Zreformowaliśmy system przedszkolny i to była bardzo dobra i bardzo ciekawa decyzja. Udało się poprawić warunki bytu, warunki funkcjonowania dzieci w przedszkolach samorządowych.

Projekt zakłada również zajęcia dodatkowe dla 100 dzieci oraz podniesienie kompetencji co najmniej 9 nauczycieli. Zajęciami wyrównującymi szanse edukacyjne zostanie objętych 45 dzieci, a w ramach kompetencji kluczowych 70 dzieci. Dodatkowe zajęcia obejmować będą np. robotykę, wykorzystując zabawę klockami LEGO w nauce programowania.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kryst
Kryst 19.10.2018, 14:02
Jak pięknie! Burmistrz niby z PIS, Pan Świlski z PO i daje pieniądze na przedszkole czyli życ nie umierać i nic nie zmieniać bo to PO rozdając kasę walczy o głosy-wyciągnąc od nich jak najwięcej. Tylko ten z tyłu Dariusz farbowany POwiec co teraz zmienil sie na PSL co tam robi?! Pogonić cwaniaka i nie dać mu już szans na robienie z nas waraitów
Mieszkaniec
Mieszkaniec 18.10.2018, 18:21
Koscierzyna w czołówce pozyskiwania środków unijnych? Przeczytajcue podsumowanie kadencji na sesji RM. Tak zle jeszcze nie było. Burmistrz 4 lata prowadził swoją firmę, a w 3 miesiące chce nadrobić brak zainteresowania miastem. Ostro się udziela: szybkie, byle jakie place zabaw, przepłacony dworzec PKP, krasnoludki - stolemki i budowa pomnika Majkowskiego. I jeszcze akurat w tygodniu przedwyborczym umowa na rozbudowę przedszkola. To nie jest reklama?
...........
........... 18.10.2018, 20:36
nie......................................
TOMEK
TOMEK 17.10.2018, 22:59
telewizja kaszuby powinna zmienic nazwe na "zmeczony portal" ZMĘCZONA TV - jest to przeciez GWIAZDA NAJJASNIEJSZA!
Marek
Marek 17.10.2018, 22:25
Świlski - wyp*********** do swojego Pryszcza. Nikt cię tu nie chce, bo nic dla nas nie zrobiłeś. Cwaniakować, to każdy rolnik po podstawówce potrafi.
kazik
kazik 17.10.2018, 22:51
czy w drugiej czesci wpisu chodzi o rolniczka Dareczka?
nie chciałaś To masz
nie chciałaś To masz 18.10.2018, 06:44
w drugiej części chodziło o żonę Tomaszka i o ich koneksje z panem B co im to wszystko pozałatwiał
"""""""""
""""""""" 17.10.2018, 21:44
Majewski i MĘCZYKOWSKI to dwa pisiory. Męczykowski to kret PiS kto go przyjął do PSL . To oni i ich zwolennicy pomogą kaczyńskiemu wyprowadzić nasz kraj z UE.
ja
ja 18.10.2018, 08:44
Męczyk nigdy nie będzie w PIS !
AntyPis
AntyPis 18.10.2018, 11:33
Męczykowski nie chce iść do PISu wtedy dopiero by miał przerąbane, tam przyjmują zdrajców , krętaczy i spadochroniarzy. Panie Darku ten PSL to naprawdę dobry wybór. Każdy kto zobaczy na 1 w PIS od razu się skapnie jakich kandydatów mają, że nie warto głosować na tych co nie budują a niszczą, co rujnują i dużo obiecują. Ma pan mój głos i mojej całej rodziny bliższej i dalszej.
C
C 18.10.2018, 23:27
On jest lepszy cwaniak niż morawiecki .
Joe
Joe 18.10.2018, 09:55
Tak samo mówił o Platformie... a gdzie jest teraz?! W PSL! Ustawia się tak jak wiatr wieje...
ja
ja 18.10.2018, 10:05
PIS Męczyka nie przyjmie !
wyborca
wyborca 19.10.2018, 11:51
Aż mnie zemdliło na widok jego promowania obecnego burmistrza. Co za chorągiewka. Bleee
Rodzic
Rodzic 17.10.2018, 20:57
Brawo, brawo, brawo a gdzie malkontenci z Mlodzianowską i szwagrem Machem na czele:)
Hmm
Hmm 17.10.2018, 19:06
Dlaczego pod filmem nie aktualizuje się liczba pozytywnych ocen?
Hmmm2
Hmmm2 17.10.2018, 20:48
Pewnie zamach ?
5 lat spokoju
5 lat spokoju 17.10.2018, 18:40
W niedzielę się wszystko skończy, spokojnie. Przez następne 5 lat nie będzie trzeba patrzeć na "twarz" Meczykowskiego, która codziennie od kilku tygodni jest promowana (prawie w każdym artykule) na łamach tej strony (specjalnie piszę strony ponieważ na słowo portal czy serwis to trzeba zasłużyć, trzeba się szanować, a tu tego brak).
Mediafan
Mediafan 17.10.2018, 19:11
Niestety , ale nasz świat medialny wszędzie wyglada tak samo. Warunki ustala ten kto płaci. Etyka w mediach to przeszłość. Jak nie pójdziesz za trendem to przegrasz. Podsumowujac , można wymagać jak się zapłaci i odnosi się to także do czytelnika.
Jan ta
Jan ta 17.10.2018, 19:53
na łamy tego portalu chce się dostać każdy i ja widzę tutaj twarze wszystkich działaczy PIS PO PSL oprócz pana Dargacza, każdy ma szansę tutaj być. Jak was stać na oblepienie plakatami całego miasta, jak was stać na to aby zajmować miejsca parkingowe dla mieszkańców ii stawiać tam wasze bilbordy, to zapłaćcie kasę i bądźcie i tutaj. Nie narzekajcie ale płaćcie dusigrosze. Portal jest dla wszystkich
Iga
Iga 17.10.2018, 21:00
Nie wiesz o czym się mówi... Artykuły sponsorowane to się rozumie, ale artykuły, które nie są sponsorowane, a mają postać sponsorowanych (ciągłe ustawki, niby przypadkowo nagrany ten sam "zainteresowany" po raz setny) to tego się nie rozumie. Wyborcy powinni się zastanowić...
do Tomaszka
do Tomaszka 17.10.2018, 21:17
ja tutaj widzę promocję 3 osób startujących w wyborach, robią to przed kamerami, aby ich zobaczono, pewnie nie słyszałeś o pozytywnym PR, no ale to taka pozytywna kampania, a ta z klapkami na oczach którą stosujesz Tomaszku to taka brudna i wybiórcza opinia, i szkalowanie wizerunku osoby prawej.
Brawo My
Brawo My 17.10.2018, 16:37
Brawo Burmistrzu Kościerzyna w czołówce samorządów wykorzystujących unijne środki, gdzie jest teraz ta smieszna opozycja
Majster klepka
Majster klepka 17.10.2018, 17:41
Naradza się pod urzędem co by tu jeszcze zepsuć.
rurku
rurku 17.10.2018, 16:33
A ten grubas co tam robi?
olo
olo 17.10.2018, 15:51
https://www.youtube.com/watch?… a tak płakali
Wyborca
Wyborca 17.10.2018, 14:31
No i taki jest nasz Burmistrz,mało mówi-dużo robi.
Rodzic
Rodzic 17.10.2018, 14:29
Pozytywnie.
Kościerzak
Kościerzak 17.10.2018, 14:07
A co z obietnicą przekształcenia nastepnego przedszkola niepublicznego na samorządowe. Pan burmistrz przecież deklarował nam rodzicą, że takie działania będą podjęte. Znowu z planów zostały tylko puste słowa. I jak tu iść na wybory i oddać swój głos, jak każdy tylko przed wyborami pięknie w oczka świeci a my zwykli mieszkańcy miasta nic z tego nie mamy
Daro pseudonim "byle do koryta".
Daro pseudonim "byle do koryta". 17.10.2018, 13:09
Zdjęcie oddaje rzeczywistość w całości... Ci siedzą i podpisują bo są uprawnieni, mają "legitymację procesową”, a Meczykowski to ma za zadanie być tam animatorem dla dzieci?! Podsumowanie: Kończ Meczykowski, wstydu oszczędź (sobie i najbliższym).
kolejny plus
kolejny plus 17.10.2018, 16:41
większość działań jest dzięki pomocy Męczykowskiego i taka jest prawda. Są osoby które u***miają swoje wszystkie kontakty aby tylko wspomóc swój region czy nasze miasto, to jest jedno z takich dzieł. Gratuluję Darku i dziękuję

Pozostałe