Mamy radnych w Sejmiku Województwa Pomorskiego

  • 25.10.2018, 09:31 (aktualizacja 25.10.2018, 10:13)
  • Krzysztof Wencki
Mamy radnych w Sejmiku Województwa Pomorskiego
Znani są już radni Sejmiku Województwa Pomorskiego. 18 miejsc, a przez to samodzielną większość zdobyli reprezentanci Koalicji Obywatelskiej, 13 radnych do Sejmiku wprowadzi Prawo i Sprawiedliwość, a 2 Polskie Stronnictwo Ludowe. Z powiatu kościerskiego mandat otrzymają 2 osoby: Piotr Karczewski i Dariusz Męczykowski.

Największą liczbę wyborców przekonał Mieczysław Struk (PO) - zdobył 67 569 głosów i jest naturalnym kandydatem na marszałka w nowej kadencji.

Z bardzo dobrego wyniku może cieszyć się również Piotr Karczewski (PiS), na którego zagłosowało 26 147 osób (najwięcej w naszym okręgu).

W Sejmiku zasiądzie również Dariusz Męczykowski (PSL), który otrzymał 14 998 głosów.

 

Okręg 4 (powiaty: gdański, kościerski, kartuski, starogardzki)

Koalicja Obywatelska: 

Ryszard Świlski [24 180]

Danuta Rek [9 529]

Sylwia Laskowska-Bobula [5 593]


Prawo i Sprawiedliwość: 

Piotr Karczewski [26 146]

Magdalena Sroka [9 689]

Piotr Zwara [5 797]

 

PSL: 

Dariusz Męczykowski [14 998]

 

 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jan
jan 30.10.2018, 11:48
Na posprzątanie ustawodawca daje 30 di. A do sprzątania mają w 4 powiatach ! Więcej wyrozumiałości proszę !
plakaty
plakaty 29.10.2018, 14:06
korzystajac z okazji. Danuta Rek , Piotr Karczewski, Magdalena Sroka : macie w koscierzynie do posprzatania swoje plakaty. jakos wszyscy juz sie wyrobili a Wasze buzie dalej strasza. do roboty !
izi
izi 26.10.2018, 10:30
Na kogo Wy ludzie głosujecie..
no na kogo ?
no na kogo ? 29.10.2018, 14:06
na tzw mniejsze zło. toc tu z reka na sercu nie ma na kogo glosowac :)
jan
jan 25.10.2018, 13:48
To za rok mamy posła Karczewskiego? Jak Czucha był burmistrzem, to miał 10 000 głosów poparcia. A karczewski ma aż 26 000 głosów ? Szok ! To znaczy, ze będziemy mieli znów posła i spłyną znów pieniądze do nas
NK
NK 25.10.2018, 10:09
Jak widać Dariusz przegrał zarówno z Piotrem Karczewskim jak i z Ryszardem Świlskim. W swojej gminie też miał mniej głosów niż w poprzednich wyborach. Mimo wszystko gratuluję Męczykowskiemu i życzę mu więcej pokory.
Kibic
Kibic 25.10.2018, 11:02
Nieprawda. Jeżeli Dariusz jest businessmanem, politykiem, społecznikiem, dyrektorem, trenerem to jego głosy trzeba pomnożyć przez 5 co daje przeszło 70 tyś głosów czyli deklasacja rywali. Sukces prawie jak UKS PCM.
mark
mark 25.10.2018, 14:24
A kto ma te głosy mnożyć Meczykowi? Przecież to ludzie głosują? Ale ja chętnie pomnożę moje głosy. Jak to sie robi ?
GKS
GKS 25.10.2018, 11:23
Podobno nie ma ludzi zdrowych, są tylko źle lub w ogóle niezdiagnozowani. Podsylam namiar, który może być receptą na twoje problemy: kocborowo.pl. Zadzwoń, umów się i odpisz, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy. Pamiętaj także, że choroby nie należy się wstydzić.
Ja
Ja 25.10.2018, 11:38
Widzę że adres znajomy dla GKS, co korzystało się ?
GKS
GKS 25.10.2018, 11:58
Nie, ja nie mam takiej potrzeby, ale zawsze chętnie potrzebującym pomagam.
Ja
Ja 25.10.2018, 12:09
Masz fajnych znajomych, gratuluję.
GKS
GKS 25.10.2018, 12:23
Kibic z godz. 11.02 nie jest moim znajomym, a mimo wszystko dałem mu wskazówkę, której być może potrzebuje. Ja niestety nie mogę tobie pogratulować empatii.

Pozostałe