Filharmonia Młodych Talentów i muzyka filmowa

  • 23.10.2018, 11:30
  • Krzysztof Wencki
Filharmonia Młodych Talentów i muzyka filmowa
W poniedziałek odbył się kolejny koncert w ramach Filharmonii Młodych Talentów. Na scenie Sali Szopińskiego zabrzmiała muzyka filmowa w wykonaniu Sylwii Banasik & Golden String Quartet.

Sylwia Banasik to absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, aktorka musicalowa, dubbingowa i wokalistka. Jest laureatką konkursów wokalnych, współpracowała z wieloma teatrami, a aktualnie występuje w musicalu „Piloci” Teatru Muzycznego Roma. W zeszłym roku wykonywała partie solowe Belli w polskiej wersji filmu Disney’a „Piękna i Bestia”. Trudno więc wyobrazić sobie osobę, która lepiej zaprezentowałaby muzykę filmową. Sylwii Banasik akompaniował Golden Gate String Quartet. To damski zespół wykonujący dzieła muzyki klasycznej, standardy musicalowe i covery największych przebojów.

Zgromadzeni w sali Szopińskiego widzowie mogli wysłuchać kultowych piosenek z takich filmowych hitów jak „Pocahontas”, czy „Król Lew”. 

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kultura
kultura 23.10.2018, 18:54
przepiękny koncert , wykonanie i uczestnictwo widowni
xyz
xyz 23.10.2018, 14:57
Niestety wciąż jest problem z dostępnością biletów na tego typu wydarzenia - najpierw pojawia się informacja, a potem na drugi dzień juz nie ma biletów. I to nie pierwszy raz się zdarzyło... ciekawe ...

Pozostałe