Kościerzyna. Spotkanie z wiceprezesem IPN

  • 25.10.2018, 11:15 (aktualizacja 25.10.2018, 11:51)
  • admin 24
Kościerzyna. Spotkanie z wiceprezesem IPN
Jacek Łukasik - bratanek żołnierza wyklętego Stanisława Łukasika nie porzuca swojej misji propagowania wiedzy na temat najnowszej historii Polski. W poniedziałek zaprosił do Kościerzyny Krzysztofa Szwagrzyka. Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej spotkał się z uczniami kościerskich szkół i starszymi mieszkańcami naszego miasta.

Krzysztof Szwagrzyk jest nie tylko wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej, ale również dyrektorem Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Oznacza to, że kieruje poszukiwaniami ofiar komunistycznego terroru i właśnie temu tematowi poświęcone były spotkania w Kościerzynie. W tej sprawie dzieje się bardzo dużo, zapewnia Krzysztof Szwagrzyk, bo zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej pracuje w kilku miejscach jednocześnie.

Uczestnicy spotkania mogli również zapoznać się z mobilną wystawą poświęconą kapitanowi Stanisławowi Łukasikowi. Jego bratanek Jacek Łukasik ponownie zadbał również o doposażenie szkolnych bibliotek w historyczne publikacje.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

R.G
R.G 25.10.2018, 14:00
To ten sam co dał popis w Czarnem ???

Pozostałe