Łubiana. Rozbudowa ulic Kościerskiej i Kolejowej

  • 29.10.2018, 09:44 (aktualizacja 29.10.2018, 09:48)
  • Urząd Gminy Kościerzyna
Łubiana. Rozbudowa ulic Kościerskiej i Kolejowej
Pierwszy etap przebudowy ulicy Kościerskiej w Łubianie dofinansowany w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie wylewana jest nawierzchnia ścieralna na ulicy Kościerskiej, kończone jest układanie chodników i krawężników dookoła ronda.

Dzięki realizacji inwestycji mieszkańcy Łubiany uzyskają drugie komfortowe i bezpieczne połączenie z drogą krajową nr 20 (w roku 2013 Gmina Kościerzyna wybudowała przedłużenie ul. Kaszubskiej do DK20). Zadanie przewiduje wykonanie nowej nakładki asfaltowej na całej długości ulicy Kościerskiej, budowę mini ronda w obrębie przejazdu kolejowego, budowę ciągu pieszo-rowerowego, również na całej długości ulicy Kościerskiej, aż do DK20. W ramach zadania wymienione zostanie także oświetlenie uliczne.
 
W pierwszych dniach lipca podpisana została umowa z wykonawcą robót polegających na przebudowie ulicy Kościerskiej w Łubianie. Kilka dni później do Urzędu Gminy Kościerzyna dotarła miła informacja z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – propozycja otrzymania dofinansowania z tzw. oszczędności i rezygnacji innych samorządów. Dzięki zdeterminowaniu i zaangażowaniu władz gmin na tę ważną inwestycję udało się więc pozyskać dotację z budżetu państwa we wnioskowanej pierwotnie kwocie: 1 363 123 zł. Niezwłocznie podjęto działania i rozmowy z wyłonionym w ramach postępowania przetargowego wykonawcą odnośnie rozszerzenia zakresu robót o część dochodzącą do dworca PKP w Łubianie.

Urząd Gminy Kościerzyna

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 29.10.2018, 21:21
Świetna inwestycja teraz jeszcze hala sportowa i ścieżka rowerowa do Kościerzyny. Czekamy na kolejne inwestycje.
Ralfi
Ralfi 29.10.2018, 16:07
Zps Lubiana też do tego dopłaca?
Ale tego zapomnieli dodać...
Ale tego zapomnieli dodać... 29.10.2018, 16:42
Bo po co?

Pozostałe