Przed Dniem Wszystkich Świętych. Są zmiany w ruchu

  • 30.10.2018, 11:21 (aktualizacja 30.10.2018 14:49)
  • Krzysztof Wencki
Przed Dniem Wszystkich Świętych. Są zmiany w ruchu Urząd Miasta Kościerzyna
W związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu oraz kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Przypominamy też o tym, by zachować ostrożność, nie tylko na drodze.

Od 7.00 rano 30 października do 7.00 3 listopada w jedną stronę pojedziemy ulicami:

  • Kapliczną od skrzyżowania z ul. Dworcową do ul. Skarszewskiej;
  • Skarszewską do skrzyżowania z ul. Świętopełka;
  • Dworcową od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do ul. Gdańskiej.

Początek listopada to zawsze czas wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy, ale też na drogach dojazdowych. W zeszłym roku w listopadowy długi weekend doszło w Polsce do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. 

W okolicach Dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe patrole policji, funkcjonariusze będą również dbali o bezpieczeństwo na cmentarzach, ale warto mieć się na baczności. Niestety, to czas wzmożonej aktywności złodziei i kieszonkowców.

Wybierając się na cmentarz nie zabierajmy ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii i wartościowych przedmiotów. Nie zostawiajmy też torebki na pomniku, czy ławce. 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dziadek
dziadek 3.11.2018, 05:41
Ktoś naprawdę pomyślał w tym roku aby osoby niepełnosprawne musiały zostać w domu.Nowe oznakowanie uniemożliwiło im dotarcie na groby do swych bliskich.Brawo za pomysł.
Kierowca
Kierowca 2.11.2018, 17:41
Kto odpowiada za oznakowanie ulic podczas Wszystkich Świętych?
Jadąc ulicą Kapliczną i dalej Skarszewską, które są teraz jednokierunkowe chciałem skręcić w lewo w ulicę Świętopełka. Chcąc skręcić w lewo na ulicy jednokierunkowej powinienem zająć lewy pas. Wielkie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem przed sobą wielką tablicę zagradzającą lewy pas ruchu. Rozumiem, że ten pas powinien być zamknięty dla pojazdów jadących z przeciwka ale dlaczego ta tablica nie jest ODBLASKOWA??? Jest szara nie odblaskowa. W ciemnościach nie jest widoczna i można na nią najechać. Trochę wyobraźni. Mam nadzieję, że przeczyta to ktoś odpowiedzialny za te oznakowania bo co roku jest to samo. Ile to pracy by okleić znaki folią odblaskową również z tyłu.

Pozostałe