Kościerzyna. Podsumowanie akcji "Znicz"

  • 6.11.2018, 09:30
  • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
Kościerzyna. Podsumowanie akcji "Znicz"
W niedzielę po południu oficjalnie zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2018. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonach nekropolii całego powiatu. Tegoroczny świąteczny weekend był jednym z bezpieczniejszych w ciągu kilku ostatnich lat. Nie odnotowano większych zakłóceń ruchu ani poważniejszych zdarzeń drogowych. Dodatkowo policjanci w pobliżu cmentarzy wręczali mieszkańcom paski odblaskowe przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Jak co roku, w dniu Wszystkich Świętych, policjanci czuwali nad bezpieczeństwem zarówno pieszych, jak i podróżujących samochodami. Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów oraz badali trzeźwość kierujących. Przy okazji każdej kontroli zwracali także szczególną uwagę na to, czy dzieci przewożone były w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzali, czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy i czy pojazdy nie były przeładowane.

Odnotowano 2 wypadki i 5 kolizji i ujawniono trzech nietrzeźwych kierujących. Dodatkowo policjanci w pobliżu cmentarzy wręczali mieszkańcom paski odblaskowe przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pl
Pl 6.11.2018, 20:47
Więcej policji na zwolnieniach mniej na drogach i jest bezpieczniej jaki wniosek ?

Pozostałe