Zaduszki Jazzowe - na scenie zespół Aleksandra Narkuna

  • 06.11.2018, 11:26 (aktualizacja 06.11.2018, 12:16)
  • Krzysztof Wencki
Zaduszki Jazzowe - na scenie zespół Aleksandra Narkuna
Aleksander Narkun - piano, Magda Topolska - wokal, Adrian Wysocki - saksofon, Szymon Zalewski - kontrabas i Kacper Skolik - perkusja. Ten skład wystąpił 5 listopada w Sali Szopińskiego. XVI raz odbyły się Kościerskie Zaduszki Jazzowe organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia.

Katarzyna Karczewska - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościerzynie: Zaduszki Jazzowe pierwszy raz miały miejsce w Krakowie w latach 50. Były poświęcone, oczywiście, pamięci zmarłych muzyków - jazzmanów. Natomiast tutaj, w Kościerzynie, Państwowa Szkoła Muzyczna praktycznie je zainicjowała i kontynuuje. Teraz przeżywamy szesnaste Zaduszki Jazzowe i możemy śmiało powiedzieć, że akurat na tych zaduszkach będziemy promować naszego absolwenta. Nasz uczeń, który jest już obecnie absolwentem licencjackim Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku jazzu, występuje z własnym zespołem. Także bardzo się cieszymy, że możemy promować naszych uczniów już jako muzyków profesjonalnych na tej kościerskiej scenie.

Mowa oczywiście o Aleksandrze Narkunie - to pochodzący z naszego miasta młody, eksperymentujący pianista. Podczas Zaduszek zaprezentował wraz ze swoim zespołem program jazzowy.

Aleksander Narkun - muzyk: To głównie standardy znane z lat 60. i wcześniejszych. Głównie będzie to muzyka latynoska. Znajdą się też trzy utwory współczesne, w tym jedna moja kompozycja. Napisałem ten utwór w wakacje i chciałem oddać trochę tej wakacyjnej beztroski, ale nie w sposób tandetny… Nie jest to piękno bezpośrednie, myślę, że trzeba się trochę postarać, żeby je usłyszeć.

Z grupą zdolnego kościerzynianina wystąpiła Magda Topolska - studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Poznaniu. 

Magda Topolska: Pierwszy raz gram z nimi, natomiast znamy się z Akademii Muzycznej, z Gdańska, także jesteśmy kolegami ze studiów.

I można śmiało stwierdzić, że to owocna znajomość, bo wspólny zaduszkowy koncert wypadł znakomicie.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

julek
julek 07.11.2018, 22:16
Jak zwykle musztarda po obiedzie... Kto słyszał o tym koncercie, ten był. Niestety inni obeszli się smakiem, na tej kulturalnej pustyni
INFO
INFO 08.11.2018, 10:40
Wszystkie informacje, dotyczące repertuaru kinowego oraz koncertowego umieszczane są na stronie: www.kino-remus.pl. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji na bieżąco, zapraszamy do kasy kina "Remus", w celu podania adresu e-mail oraz wyrażenia zgody na przesyłanie informacji dotyczących imprez organizowanych w Sali im. L. Szopińskiego.

Pozostałe