Biało-czerwony jubileusz szkoły i SKO

  • 7.11.2018, 11:13 (aktualizacja 07.11.2018 11:19)
  • Krzysztof Wencki
Biało-czerwony jubileusz szkoły i SKO
Potrójna uroczystość odbyła się w kościerskiej Szkole Podstawowej nr 4. W tym roku placówka świętuje 55-lecie istnienia, od tylu lat działa tu również Szkolna Kasa Oszczędności. Z tych okazji odbył się uroczysty apel, w którym nie zabrakło również elementów patriotycznych, a to z powodu zbliżającego się Święta Niepodległości.

Działająca w „Czwórce” od ponad pół wieku Szkolna Kasa Oszczędności to program edukacji finansowej dla uczniów szkół podstawowych. 

Gabriela Kreft - dyrektor SP nr 4: Szkoła istnieje 55 lat i również SKO od samego początku działa w naszej szkole dosyć prężnie. Jesteśmy laureatami mnóstwa konkursów” do „w tym apelu będą również elementy tego.

W tej chwili SKO w „Czwórce” ma dwie opiekunki: Hannę Zdrojewską-Myszk oraz Klaudię Rolbiecką. Dla uczniów to przede wszystkim nauka przedsiębiorczości, ale też cierpliwości. A że, jak wszystko, również Szkolne Czasy Oszczędności muszą iść z duchem czasu, to zmienia się sposób odkładania pieniędzy.

Gabriela Kreft: W SKO dzieci oszczędzają. Kiedyś były to tradycyjne książeczki, w tej chwili są to już konta w banku. Dzieci odkładają na najróżniejsze swoje potrzeby. Natomiast wiąże się to również z tym, że otrzymują od nas nagrody dzieci i klasy, które gromadzą najwięcej środków na swoich kontach.

Rekordziści zgromadzili na swoich kontach nawet po kilka tysięcy złotych. To prawdziwi mali-wielcy mistrzowie oszczędzania!

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe