Start gry miejskiej "Stegna Stolemów"

  • 09.11.2018, 10:11
  • admin 24
Start gry miejskiej "Stegna Stolemów"
Już w najbliższą niedzielę 11 listopada zapraszamy na premierę STEGNY STOLEMÓW - kościerskiej gry miejskiej opracowanej przez LOT ,,Serce Kaszub''. Fabuła gry bazuje na postaciach stolemów - legendarnych kaszubskich olbrzymów, których miniatury niedawno pojawiły się na terenie miasta Kościerzyny. 

STEGNA STOLEMÓW (kasz. Ścieżka Stolemów) to propozycja na zwiedzanie miasta w Sercu Kaszub w zupełnie innej perspektywie, oczami stolemów - olbrzymów.  Gra stworzona jest z myślą o przyjeżdżających do Kościerzyny turystach, ale również mieszkańcach, którzy mogą poznać miejsce swego zamieszkania w innej odsłonie. W grze nie ma ograniczeń wiekowych i spodobać się może zarówno przedszkolakowi, jak i jego babci. A na wszystkich uczestników, którzy rozwiążą arkusz gry i dotrą na miejsce mety (Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie) czekać będzie nagroda - niespodzianka. 

W dniu 11 listopada arkusze gry miejskiej można będzie pobrać w punkcie Informacji Turystycznej na kościerskim rynku w godz. 13:00-17:00. Tego dnia Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie (meta) jest czynne do godz. 18:00. 

*STEGNA STOLEMÓW - kościerska gra miejska dostępna będzie przez cały rok w godzinach pracy Informacji Turystycznej przy ul. Rynek 9 w Kościerzynie. Gra dystrybuowana będzie bezpłatnie.  

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

WB
WB 11.11.2018, 13:17
Stolemy dla obsikujących psów, ławeczki dla amatorów trunków wysokoprocentowych... Miasto przyszłości, nie ma co...
mieszkaniec
mieszkaniec 10.11.2018, 06:56
Tego "olbrzyma" przy browarze dodatkowo można poczuć na odległość, bo stoi na ziemi i wszystkie przechodzące psy go obsikują.
koscierzak
koscierzak 09.11.2018, 19:58
no rzeczywiście tych OLBRZYMÓW STOLEMÓW widać w mieście Kościerzyna.Mozna się przez nich przewrócić ,potykając a nie zauważyć , że są.

Pozostałe