Samorząd województwa pomorskiego dofinansowuje Przedszkole Specjalne w Kościerzynie

  • 14.11.2018, 13:16 (aktualizacja 14.11.2018, 14:02)
  • admin 24
Samorząd województwa pomorskiego dofinansowuje Przedszkole Specjalne w…
W siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Słonecznej 1 w Kościerzynie została podpisana umowa o dofinansowanie. Projekt obejmuje między innymi zwiększenie pomieszczeń dla podopiecznych, co oznaczać będzie więcej miejsc w przedszkolu.

Projekt przygotowywany był przez dyrektora placówki Jarosława Grzyba oraz prezesa Fundacji Solutum Michała Gurowskiego.

Jarosław Tomasz Grzyb - dyrektor SOSW w Kościerzynie: Sporządzenie tego projektu trwało dość długo, bo prawie rok czasu. Od zrodzenia się pomysłu do realizacji podpisania  dzisiejszej świetnej umowy, która mam nadzieję zaowocuje tym, że dzieci i ich rodzice będą w pełni zadowoleni z naszych usług. 

Z projektu skorzysta łącznie 19 dzieci w wieku od 3 do 9 lat, dla których będą organizowane min. dodatkowe zajęcia.

Michał Gurowski - prezes Fundacji Solutum: Jestem pracownikiem Ośrodka Szkolno-Wychowawczego od prawie 25 lat i na sercu mi leży dobro dzieci, które tu kształcimy i wychowujemy. Widząc dużą potrzebę kształcenia dzieci coraz młodszych, postanowiliśmy wykorzystać możliwości jakie dają projekty UE i stworzyć projekt, który objął by właśnie dzieci w wieku przedszkolnym.

Umowę podpisali: starosta powiatu kościerskiego Alicja Żurawska oraz członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.

Alicja Żurawska - starosta powiatu kościerskiego: Dzisiaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym podpisaliśmy umowę w ramach projektu 3/1, na rozszerzenie edukacji  w przedszkolu specjalnym SOSW w Kościerzynie, na kwotę 1.034.000, gdzie dofinansowanie opiewa 881.000. Wkład własny niefinansowy to 155.000.

Dofinansowanie obejmie przede wszystkim najmłodszych podopiecznych 

Ryszard Świlski - członek Zarządu Województwa Pomorskiego: Każda umowa, którą podpisujemy, a dotyczy tych najmłodszych mieszkańców naszego województwa, to jest najlepsza umowa, jaka może być. Niekiedy podpisujemy kontrakty na duże kwoty, kilkanaście kilkadziesiąt milionów zł, a to są takie kontrakty związane z infrastrukturą, to jest związane z czymś z czego korzystamy tak naprawdę, gdzie najważniejszy jest człowiek.

Pieniądze przeznaczone będą min. na remont sal, nowy sprzęt i specjalne zajęcia dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności intelektualnej.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PSL odcina się od Meczykowskiego
PSL odcina się od Meczykowskiego 15.11.2018, 10:29
http://trojmiasto.wyborcza.pl/…
wyborca
wyborca 15.11.2018, 11:05
Jeżeli jest to prawdą to zachowanie takie należy określić jednoznacznie: moralne dno i oszustwo wobec swojego elektoratu.
Gdyby ktoś chciał głosować w wyborach do sejmiku na kandydata np. PIS to wybrałby właśnie takiego kandydata, jeżeli ktoś głosował na kandydata PSL to znaczy, że wybrał jego a nie kandydata PIS. Radny Męczykowski powinien wytłumaczyć się z publikacji Wyborczej przynajmniej przed swoim elektoratem.
Jeżeli działania Męczykowskiego opisane w Wyborczej polegają na prawdzie to jest to prawdziwy skandal i dowód na prawdziwe intencje jakimi kierował się ten osobnik kandydując do sejmiku. Szkoda, że dopiero po fakcie wyboru pokazał ten pan swoje prawdziwe oblicze.
Meczykowski w PiSie
Meczykowski w PiSie 15.11.2018, 10:19
http://trojmiasto.wyborcza.pl/…
Rodzice
Rodzice 14.11.2018, 21:03
Wszystko ładnie, pieknie, tylko w czym sa gorsze dzieci z niepełnosprawnością fizyczną -ruchową ?!?!?! Im nie należy się więcej zajec, tylko za wszystko muszą płacić ?!?!?!
Rodzic
Rodzic 14.11.2018, 14:15
Świetny pomysł, świetna inwestycja.
Gratulacje dla zaangażowanych wychowawców, spoleczników i samorządowców.
s.
s. 14.11.2018, 14:07
Czy Rysiek Świlski zaśpiewał tym razem jakąś piosenkę o Arce?

Pozostałe