Zatrzymany podczas próby włamania do sklepu

  • 15.11.2018, 12:24
  • Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie
Zatrzymany podczas próby włamania do sklepu
Policjanci w pościgu zatrzymali 22-latka, który próbował włamać się do sklepu w Kościerzynie. Jak się okazało, wcześniej dwukrotnie okradł sklepy odzieżowe. 

13 listopada br. ok. godz. 22.30 dyżurny Komedy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wybitej szybie sklepowej na terenie miasta. Natychmiast wysłał funkcjonariuszy we wskazane miejsce. Policjanci potwierdzili, że szyba została wybita, dokonali penetracji terenu przyległego i na jednej z klatek schodowych zauważyli mężczyznę, który ukrywał się przed mundurowymi. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec naszego powiatu, który oznajmił, że wybił szybę i chciał ukraść ubrania z witryny sklepowej, ale został przepłoszony przez przechodniów. Mężczyzna został przewieziony do kościerskiej komendy, gdzie spędził noc.

Policjanci ustalili również, że 22-latek wcześniej dokonał dwóch kradzieży sklepowych na łączną sumę 2600 zł. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za usiłowanie włamania grozi kara jak za dokonanie takiego przestępstwa, a więc do 10 lat pozbawienia wolności. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator.
Obserwator. 18.11.2018, 18:25
Chcesz ukraść gacie z wystawy - 10 lat pudła, ukradniesz miliony - jesteś szanowanym politykiem.
Kiedy
Kiedy 15.11.2018, 13:38
Kiedy ukaże się artykuł o Arkadiuszu O. z koscierskiej komendy?
Kalendarz.
Kalendarz. 18.11.2018, 18:23
Na świętego Bybdy.

Pozostałe