Nowa atrakcja w Kościerzynie

  • 15.11.2018, 16:13
  • admin 24
Nowa atrakcja w Kościerzynie
"Ścieżka Zdrowia w Sercu Kaszub" to nowy projekt zrealizowany przez LOT " Serce Kaszub ", który uatrakcyjni okolice jeziora Kaplicznego.

„Ścieżka Zdrowia w Sercu Kaszub" to nowe, atrakcyjne miejsce do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ścieżka powstała na zalesionym terenie nad Jeziorem Kaplicznym w Kościerzynie i została wyposażona w pięć urządzeń do ćwiczeń, rozłożonych w różnych konfiguracjach. Są wśród nich: pale sprawnościowe, belka równoważnia, drążki do przewrotów, tor przeszkód (sześć bramek) oraz kładka na sprężynie. Ścieżka zdrowia ma służyć rekreacji, poprawie kondycji i samopoczucia osób aktywnie spędzających czas wolny i jednocześnie być zachętą dla tych, którzy jeszcze sportu nie uprawiają.

W Kościerzynie była już kiedyś Ścieżka Zdrowia, mieściła się w lesie za obecną restauracją "Strzelnica" . Niestety do dzisiaj pozostały po niej tylko zniszczone fragmenty drewnianych elementów. Miejmy nadzieję, że ta nad jeziorem Kaplicznym, posłuży mieszkańcom troszkę dłużej.

 

admin 24

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolo
kolo 16.11.2018, 19:55
... dokładnie nikt , zapewne tylko więcej meneli z biegiem czasu , za Urzędem Miasta był kiedyś park z fontanną nie wszyscy o tym wiedzą tam można by zagospodarować takie miejsce bynajmniej bliżej centrum a tak tylko z biegiem czasu jak ktoś tu wspomniał pieniądze wyrzucone w błoto , droga władzo miasta przenieście to w inne miejsce bliżej centrum pozdrawiam nie myślących .
Paranoja
Paranoja 16.11.2018, 14:57
A kto tam będzie chodził? Po pierwsze przy wodzie jest niebezpiecznie po drugie tam zawsze śmierdzi, po trzecie z okolicznych domków działkowych spływają ścieki do jeziora więc droga od tej strony jest często błotnista, po czwarte to w tym mieście wszystko robi się bez namysłu i wyrzuca pieniądze w błoto!!!
XY
XY 16.11.2018, 12:45
Pieniądze wyrzucone w błoto. Dosłownie. Natura sobie poradzi od spodu.
I ktoś znowu bezmyślnie na tym zarobił.
mieszkaniec
mieszkaniec 16.11.2018, 09:31
C h u j n i a z patatajnią
PanParking
PanParking 15.11.2018, 20:40
Zwykle tam parkowałem.
Aleksandra
Aleksandra 15.11.2018, 19:35
Proponuję odnowić sciezkę w Strzelnicy na terenie restauracji, jest w fatalnym stanie technicznym. Ćwiczenie tam grozi kontuzją. Niestety buduje sie takie rzeczy, a potem nikt nie dba i nie sprawdza.
Potwierdzam
Potwierdzam 16.11.2018, 15:00
Dokładnie, naprawić a nie stawiać kolejne. Tym bardziej że na "Strzelnicy" często robi się różne imprezy na które zaprasza się dzieci i one właśnie bawią się na tym zniszczonym placu!

Pozostałe