Turniej halówki Kościerzyna Cup

  • 19.11.2018, 09:18 (aktualizacja 19.11.2018, 14:09)
  • Krzysztof Wencki
Turniej halówki Kościerzyna Cup
16 zespołów, ponad 180 zawodników, 48 meczów, 100 bramek - tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki halowej Kościerzyna Cup 2018, który w minioną sobotę został rozegrany na hali sportowo – widowiskowej „Sokolnia” w Kościerzynie. Drużyny walczyły o Puchar Starosty Kościerskiego i Burmistrza Miasta Kościerzyna. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Niedźwiedź a współorganizatorem był Ceramika Łubiana.

W rozgrywkach wystartowało aż 16 zespołów z województwa pomorskiego. Łącznie umiejętności piłkarskie zaprezentowało ponad 180 dzieci. Drużyny podzielone były na dwie kategorie wiekowe – rocznik 2010-2011 i 2007-2008. Początkowa faza turniejów polegała na rozegraniu meczów grupowych następnie zespoły rywalizowali w fazie pucharowej.  Turniej obfitował w wiele efektownych akcji, nie tylko w ataku. 

Było bardzo dużo skutecznych i pięknych interwencji bramkarzy. Po rozegraniu wszystkich spotkań nastąpiło oficjalne zakończenie turnieju wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień dla wszystkich dzieci uczestniczących w turnieju. Główną ideą w rozgrywaniu takich turniejów jest wyciągnięcie dzieci od komputerów, smartfonów i zapewnienie im możliwości aktywnego spędzania czasu m. in. na hali sportowej, a jak pokazuje obecny turniej, istnieje potrzeba ich organizowania, bo wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem – relacjonuje Krzysztof Recław współorganizator turniejów.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Kościerski i Burmistrz Miasta Kościerzyna.

Klasyfikacja ostateczna:

Rocznik 2010-2011:

1. miejsce – Wierzyca Stara Kiszewa

2. miejsce – Miasto Kościerzyna

3. miejsce – Polonia 

Na kolejnych miejscach plasowali się zawodnicy z drużyn: Santana Wielki Klincz, Kaszubia Studzienice, Ceramik Łubiana, Santana Wielki Klincz II.

Najlepszym bramkarzem został: Konrad Słomiński z Ceramika Łubiana.

Królem Strzelców został: Wojtek Lass z Miasto Kościerzyna (po dodatkowych rzutach karnych – 3 zawodników miało po tyle samo bramek i aby wyłonić króla strzelców musiały odbyć się rzuty karne. Przystąpili do nich wspomniany Wojtek Lass, Szymon Szachta z Ceramika Łubiana oraz Cezary Kuczyński z Wierzycy Stara Kiszewa.

 

Rocznik 2007-2008:

1. miejsce – Wierzyca Stara Kiszewa

2. miejsce - Kaszubia Studzienice 

3. miejsce – Santana Wielki Klincz

4. miejsce – Ceramik Łubiana

5. miejsce –Kaszubia Kościerzyna

6.miejsce – KS Orły Gdańsk

7. miejsce - UKS Olimpijczyk Skorzewo

8.miejsce  - Santana Wielki Klincz II

 

Najlepszym bramkarzem został: Norbert Murglin z Ceramika Łubiana.

Królem strzelców został: Kacper Mroze Gliszczyński z Kaszubii Studzienice.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe