Dariusz Męczykowski nie został przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego

  • 19.11.2018, 13:51 (aktualizacja 21.11.2018, 11:24)
  • Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Dariusz Męczykowski nie został przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego
W poniedziałek odbyła się sesja inauguracyjna Sejmiku Województwa Pomorskiego VI kadencji. Ważnym punktem był wybór nowego przewodniczącego. Na to stanowisko kandydowały dwie osoby - Jan Kleinszmidt [KO] oraz Dariusz Męczykowski [który startował z list PSL]. W głosowaniu zwyciężył reprezentant Koalicji Obywatelskiej.

W tajnym głosowaniu wzięło udział 33 radnych. Za kandydaturą Jana Kleinszmidta opowiedziało się 19 osób, 2 były przeciwne.

Dariusz Męczykowski przekonał do siebie 14 radnych, 18 zagłosowało przeciw.

Skład Prezydium Sejmiku Województwa Pomorskiego uzupełnili jako wiceprzewodniczący: Hanna Zych-Cisoń i Grzegorz Grzelak z Koalicji Obywatelskiej oraz Józef Sarnowski z PSL.

Radni wybrali też przewodniczącego klubu PO – Ryszard Świlski oraz PiS – Jerzy Barzowski.

Na następnej sesji sejmiku - 26 listopada – radni wybiorą Marszałka i Zarząd Województwa Pomorskiego.

W wyborach samorządowych Koalicja Obywatelska zdobyła 18 z 33 miejsc w pomorskim sejmiku. PiS obsadziło 13 miejsc. Według doniesień "Gazety Wyborczej" Dariusz Męczykowski starał się przekonać członków KO do opuszczenia tego ugrupowania, a następnie stworzenia koalicji z PiS i PSL. Wyniki poniedziałkowego głosowania świadczą o niepowodzeniu planu przejęcia władzy w mateczniku PO.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lord
Lord 23.11.2018, 06:23
dobrze mówi, na układy nie ma rady, nie ma czegoś takiego jak własna wola, dlatego czasami trzeba się odciąć bo nie można pozostać sobą, nie można działać. W taki sposób niszczy się dobrych polityków, Męczykowskiego, Karczewskiego i kilku innych. Tam się nie patrzy na poparcie społeczne, a szkoda
Stefan Wichura
Stefan Wichura 22.11.2018, 20:40
Jakieś dziwne to sprostowanie. No i jak uważasz się z krystalicznego i ponad podziałami to dlaczego zablokowane są komenty? Jesteś niby politykiem a boisz się krytyki? Dlaczego? Masz gdzieś coś do ukrycia?
Adam
Adam 22.11.2018, 21:58
Że tez nie szkoda mu pieniędzy na to ciągłe sponsorowane lansowanie się. I tak tego nikt nie ogląda, a on myśli, że ludzie nie mają co robić, tylko słuchać jego drętwych wynurzeń. Szczególnie teraz . On sie chyba uważa za jakiegoś wiejskiego mesjasza. Ale to idzie leczyć.
dobra postawa
dobra postawa 22.11.2018, 22:09
nie dość że ludzie to oglądają to i jeszcze komentują jak widzę. Dobrze że się wypowiedział i powiedział co myśli, dobrze, że obnażył to co politycy uważali, że zostanie zamiecione pod dywan. Nie tylko on jest niszczony przez system ale i Piotr Karczewski. Człowiek ma 26000 głosów a co mu dają w sejmiku? Wielkie nic, zero, to jest po prostu tragedia. Czy tak to powinno działać? W mojej ocenie nie. Dobrze że ten człowiek mówi, niech pokarze, że nie wszystkim można zamknąć usta. Brawo
Hugo Boss
Hugo Boss 22.11.2018, 21:56
pewnie z powodu Hejtów a nie konstruktywnej krytyki, broni też Karczocha a widział jak po nim antypisowcy jechali
X
X 20.11.2018, 22:03
Komentują Ci którzy zazdroszczą poparcia jesteś i byłeś wielkim człowiekiem!
jan
jan 20.11.2018, 18:36
No a Karczewski będzie tylko Przewodniczącym Komisji bezpieczeństwa. Na takiego fachowca, to trochę mało !
PIS go zlał
PIS go zlał 20.11.2018, 20:42
fachowiec? Pisowiec a tak naprawdę nie zasiada pośród najwyższego szczebla. Tak naprawdę nie dostał nic o co się ubiegał, tak naprawdę pomimo, że PIS rządzi to nic sobie nie załatwił, na nic nie zasłużył. Taka jest prawda.
Lukar
Lukar 20.11.2018, 16:26
Nie przejmuj się takimi wpisami. Najgorsi są ludzie którzy do niczego nie doszli a krytykują tych co robią coś konstruktywnego i dobrego. Ważne że startowałeś. Pozdrawiam
Mark
Mark 20.11.2018, 18:47
100 razy wolę głosować na Karczewskiego. Nigdy nie zdradza, zawsze wierny Ojczyżnie i PIS. No i jest bardzo kompetentny. Z wynikiem 26 000 głosów zapewne będzie posłem. Czucha miał tyko 1000 . No i najważniejsze - Karczewski nigdu nie ucieknie z sejmu !
Maurycy
Maurycy 20.11.2018, 21:34
26000 głosów i nic z tego nie ma żadnego poparcia ze strony sejmiku czy swojej partii, trzeba to jednak przeanalizować jakie to poparcie jest.
EWA
EWA 20.11.2018, 15:29
Daruś teraz skończą się lewe dotacje i dofinansowania z FUE. Ciekawe jak teraz spłacić kredyty.
UMarty
UMarty 20.11.2018, 14:52
Ale strata, płaczę od rana :( Teraz wszyscy pomrzemy z głodu i chorób.
Do olewacza zdrajców
Do olewacza zdrajców 20.11.2018, 12:46
Teraz będą inni jedli i pili za frico. Chociaż w kącie będzie siedział i tak. Ten wspaniały człowiek. Niestety wyborcy już nie zagłosują, ponieważ ci którzy głosowali, nie oddawali głosu na PiSdzielców. Teraz trzeba będzie szukać nowych wyborców.
....Miałeś chamie złoty róg,
Miałeś chamie czapkę z piór,
Ostał ci się jeno sznur ..."
Darek olej tych zdrajców
Darek olej tych zdrajców 20.11.2018, 08:42
skandal i chamstwo-wszyscy jedli i pili u Darka za friko, a teraz chcą go wsadzić do kąta-Darek nie pozwól sobie na takie traktowanie,jesteś wspaniałym człowiekiem i twoi wyborcy o tym wiedzą i zawsze na ciebie zagłosują
Justyna
Justyna 20.11.2018, 10:05
Nie wiem jak inni, ale ja nie jadłam i nie piłam u Darka czy to za friko czy za kasę, więc na pewno nie wszyscy
Wyborca
Wyborca 20.11.2018, 09:42
To jest jego sprawa kogo gościł , karmił i poił a do kąta sam się postawił za złe zachowanie.
zjedz coś Pisowcu bo gwiazdorzysz
zjedz coś Pisowcu bo gwiazdorzysz 20.11.2018, 20:47
jakby co to karmił za swoje ale ktoś nie był chyba zapraszany co tak mocno to przeżywa .. na głodnego wpisy robi hahaha
kucharek
kucharek 20.11.2018, 21:52
jak nie możesz jadać u Darka to poproś żonę aby ci coś ugotowała, bo te twoje wpisy na głodnego są co najmniej beznadziejne
s.
s. 20.11.2018, 21:36
Dlaczego obrażasz koalicjanta i przyjaciół Dariusza?
Uśmiechnij się, nie bądż sztywny
fagasy boją się darka
fagasy boją się darka 20.11.2018, 08:39
Walka polityczna to twór,który wyszedł poza mózg,który to jest podobnie zbudowany u wszystkich ludzi,ale u niektórych jego zawartość jest na obniżonym poziomie.niektórzy myślą,że są urodzonymi dyrektorami,burmistrzami,marszałkami-do tego jest już potrzebny nie lekarz pierwszego kontaktu-tylko specjalista
super facet ten Darek
super facet ten Darek 20.11.2018, 08:36
facet ma ambicje i dobrze robi, że działa, startuje próbuje a nie czeka aż szczęście do niego samo przyjdzie. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana, brawo Darku za działania, pomimo że nie zawsze się wygrywa, to trzeba mieć jaja aby tak działać
OSZUKANA
OSZUKANA 20.11.2018, 07:01
Niech się wstydzą Ci , którzy na tak dwulicowego człowieka głosowali. Zdradził PO startując z listy PSL a w rzeczywistości najbliżej było mu do PIS. Zdradził swój elektorat ale oni to zapamiętają. Tylko KASA KASA KASA. WSTYD
Co? Darek....
Co? Darek.... 20.11.2018, 06:53
ha ha ha bu ha ha ha i przypomnijmy kogo Darek na burmistrza i wójta wspierał, "sami swoi" ha ha ha
Frend
Frend 19.11.2018, 23:32
ale fala hejtu. woow. Facet startuje, próbuje, zawsze musi być zwycięzca i ten co poniesie porażkę, ale w tym temacie, a wy zaraz go niszczycie. Matko jedyna jak dużym zagrożeniem jest pan co dla niektórych osób, jak by chcieli pana w łyżce wody utopić, ale 14 osób głosowało za panem a tylko 4 osoby więcej przeciwko pana kandydaturze, nie jest źle, nie straci pan nagle życia i tego co pan osiągnął. Ma pan przynajmniej czym się pochwalić rodziną, działalnością jaką pan prowadzi no i dobrymi przyjaciółmi, którzy są z panem na dobre i złe
Brunek
Brunek 20.11.2018, 06:28
tak to wygląda że zawsze jest kilku kandydatów, teraz było dwóch, a logiczne jest że któryś się nie dostanie. kilka głosów było różnicy, gostek przegrał, ale to nie znaczy że nagle dla niego świat się skończył, to nie koniec świata. żyć trzeba dalej, porażka to nie jest ale kolejne doświadczenie, taka moja opinia,
Xxx
Xxx 19.11.2018, 21:36
No to mamy lokalesów . Senator Bonkowski i radny Męczykowski. Nowy Pisland Grabowski :)
Minus dodatni plus ujemny
Minus dodatni plus ujemny 19.11.2018, 21:09
PiS pokazal po raz kolejny że ma otwarte drzwi dla różnej maści cwaniaków i niedojdów politycznych. Mierny, bierny ale wierny .
I można nie wiadomo w jak piękne slówka i teorie ubierać swoje nędzne zachowanie, ale fakt politycznej prostutucji pozostaję faktem.
Temu panu już dziękujemy.
Znajoma
Znajoma 19.11.2018, 21:05
No, panie Darku, to ma pan to na co zasłużył. Judaszowe srebrniki pana nie wzbogaciły. A taki był pan złotousty, taki pryncypialny, a tu zamiast na stołku wylądował pan w krzakach. Jak się pan czuje pod rękę z PiS ? Jak pan wytrzymuje wzrok niedawnych kolegów z PO ?


Naczelny
Naczelny 19.11.2018, 21:04
Panie Męczykowski, Panu kury szczać prowadzać, a nie politykę robić ... (Choć w tym przypadku to raczej gęsi..)
K.Kr.
K.Kr. 19.11.2018, 20:34
Upadek totalny ! Zgadzam sie z pezedmówcami.
Pan Dariusz zawsze kieruje sie wpierw swoim interesem a praktycznie robi to zawsze ! Przed wyborami zalewal fb falą swojej religijnosci , trzymania się zasad i tak dalej. Później wyszlo szydlo ( :( ) z worka. Zakłamany dwulicowy o najniższych instyktach politykier lokalny .
Szkoda ludzi którzy w niego wierzyli . Jak podle muszą sie dzisiaj czuć.
Niestety i ja do nich należe.
Mam nadzieję że to juz koniec jego kariery !!!
X
X 19.11.2018, 20:02
Sluchajcie : oglądam pomorski 3 program TVP. Szok . Jak można nisko upaść by działać z PiS ? Przed wyborami wpisuje się do PSL( bo koledzy z PO juz przekonali sie kim jest D.M ) by tylko wejść do sejmiku.
Sprzedaje się, a PSL go kupuje .
Ambitny Dariusz -Wieczny Przewodniczący -zaczyna kombinować jak po raz kolejny jak zostać przewodniczącym. Siedzi w tym programie jak zbity pies i pozwala oczeniać swoich niedawnych mentorów. Co za upadek ! Najgorszy sort pseudo polityka . Żenada.
Typowy ,,korytowiec" byle jak i byle z kim byle przy ,,korycie".

Zeno
Zeno 19.11.2018, 20:20
Jednym słowem szuja! Pseudo działacz zbijający kapitał polityczny na pozerstwie i czczej gadce. Po owocach poznacie...

Pozostałe