Nowy zarząd powiatu kościerskiego

  • 20.11.2018, 13:32 (aktualizacja 21.11.2018, 10:52)
  • admin 24
Nowy zarząd powiatu kościerskiego
Alicja Żurawska starostą, Marcin Modrzejewski przewodniczącym Rady - takie są najważniejsze decyzje nowych radnych powiatu kościerskiego. 

Inauguracyjna sesja VI kadencji odbyła się 20 listopada. W Starostwie spotkał się komplet 19 nowo wybranych radnych, którzy otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowania.

Następnie wybrany został przewodniczący Rady. Alicja Żurawska zaproponowała na to stanowisko Marcina Modrzejewskiego, kandydatem Andrzeja Hinca był Piotr Lizakowski.

Wyniki tajnego głosowania przedstawiały się następująco: za kandydaturą Marcina Modrzejewskiego było 11 radnych, przeciwnych 5, a 2 osoby wstrzymały się od głosu. Za Piotrem Lizakowskim zagłosowało 6 radnych, przeciwnych było 11, wstrzymała się jedna osoba. Tym sposobem nowym przewodniczącym Rady Powiatu Kościerskiego został Marcin Modrzejewski, a wiceprzewodniczącymi: Katarzyna Karczewska i Tomasz Derra.

Najważniejszym punktem sesji był wybór starosty. Jan Dittrich zaproponował na to stanowisko Alicję Żurawską, kandydatem Piotra Lizakowskiego był Andrzej Hinc. Za Alicją Żurawską zagłosowało 12 radnych, 6 było na „nie”, 1 osoba wstrzymała się. Andrzeja Hinca poparło 6 radnych, 11 było przeciwnych, a 2 osoby się wstrzymały. Alicja Żurawska została więc wybrana starostą na kolejną, już 5-letnią kadencję.

Wicestarostą został Piotr Laska (11 głosów „za”, 8 na „nie”). Członkami zarządu: Czesław Cyra (13 głosów na „tak”, 6 na „nie”), Piotr Gierszewski (11 głosów na „tak”, 8 na „nie”) i Grzegorz Czajkowski (12 głosów na „tak”, 7 na „nie”).

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ale jesteś mądry!!!!
ale jesteś mądry!!!! 25.11.2018, 21:14
do Nowokarczmianina-ty hipokryto,boga w to nie mieszaj,akurat w tym przypadku,wyjątkowym-Bóg by nie zrobił nic;on wie wszystko,więc nie dałby się nabrać na twoje fałszywe modły
Mariusz M
Mariusz M 25.11.2018, 21:27
jak czytam takie wpisy, to widzę jaki poziom elokwencji, wiedzy i kultury osobistej przejawiają przeciwnicy Dariusza Męczykowskiego, poziom co najmniej niski, ale nikogo nie zamierzam obrażać wystarczy przeczytać co wyżej napisane o 21:14
pod rozwagę wszystkich
pod rozwagę wszystkich 25.11.2018, 10:48
Uważam,że szkoda,aby kobieta niszczyła swoją ostatnią młodość dla polityki lokalnej.życie jest jedno-to nie jest gra warta świeczki-ja życie spędzam na luzie, bez stresów.ale to wybór a nie obowiązek-więc bez współczuć.
Grzegorz
Grzegorz 24.11.2018, 20:22
łatwo nie będzie bo pewnie pan Laska pokaże swoje prawdziwe oblicze-wiem coś na ten temat
Ambroży
Ambroży 25.11.2018, 23:07
Być może. Nie na darmo złotousty Leszek z Dziemian, zwalcza go z całych sił. Tylko Ali żal.
Adi
Adi 26.11.2018, 12:11
Przestań to jej wybór, dlaczego ci żal.... Oni się znają doskonale od wielu lat, to świadomy wybór...
ja
ja 21.11.2018, 17:32
Żurawska i PIS . Bardzo się cieszę. Gratuluję z całego serca!
ja
ja 21.11.2018, 10:45
Ale ze Piotr Laska vicestarosta?Żal.pl
Ada
Ada 21.11.2018, 10:35
.....ummmm... pozory, ona najlepiej co umie to grać, nie przejmuj się Jolu to gra pozorów, mówię ci!
Tomasz
Tomasz 21.11.2018, 14:06
Kolejna zazdrosna :)
Jola
Jola 21.11.2018, 08:16
miny ciekawej i zadowolonej pani Alicja nie ma
Danuta
Danuta 21.11.2018, 05:55
Gratulacje dla pani Alicji Żurawskiej oraz nowego składu zarządu. Powiat będzie w dobrych rękach. Za 5 lat dokładnie wszystko sprawdzimy i ocenimy. SUPER życzę powodzenia
NK
NK 20.11.2018, 21:47
Jakim cudem człowiek, który potrafi z zimną krwią zabijać, został zgłoszony do objęcia funkcji starosty? Przecież gdyby on przeszedł, to byłaby kompromitacja na całą Polskę. Kim jest tych sześciu ludzi, którzy na niego głosowali? Niech się ujawnią.
Puzon
Puzon 20.11.2018, 19:24
Marcin-gdybyś nie był uczniem naszego wizjonera,to bym ci zaufał
Mark
Mark 20.11.2018, 18:51
A w sejmiku jaja z darkiem. Ja 100 razy wolę głosować na Karczewskiego. Nigdy nie zdradza, zawsze wierny Ojczyżnie i PIS. No i jest bardzo kompetentny ! Z wynikiem 26 000 głosów zapewne będzie posłem. Czucha miał tyko 10 000 . No i najważniejsze - Karczewski nigdy nie ucieknie z sejmu !
zastanawiające
zastanawiające 20.11.2018, 21:59
26000 głosów, PIS rządzi a Karczewskiemu nie przydzielono w sejmiku żadnego ważnego stanowiska... po prostu wielkie nic, aż tak bardzo go tam nie lubią?
Nowokarczmianin
Nowokarczmianin 20.11.2018, 14:47
Serdeczne gratulacje dla starosty. Modliłem się, żeby A. Żurawska została starostą. Bóg mnie wysłuchał.
LEO
LEO 20.11.2018, 15:17
Ale żeś trzepnięty... modlić się do Boga o starostę! Nie dziwie się, że przez takich jak ty to kościoły pustoszeją. Niedługo będziesz może modlił się o nowe koła zimowe do swojego poloneza?!
Nowokarczmianin
Nowokarczmianin 20.11.2018, 16:07
Nie zrozumiałeś ekspresji i emocji przekazu. Pozdrawiam serdecznie.
LEO
LEO 20.11.2018, 16:18
Na serio zryty.
KKW
KKW 20.11.2018, 13:55
Karty zostały już dawno rozdane. Po co robić ten cyrk.
Darek
Darek 20.11.2018, 13:43
Gratulacje Alicja!

Pozostałe