Koncert niepodległościowy

  • 21.11.2018, 10:53 (aktualizacja 21.11.2018, 10:57)
  • Agnieszka Bukowska
Koncert niepodległościowy
19 listopada o godzinie 18:00 odbył się koncert w hołdzie 100-lecia odzyskania niepodległości. Był to czas wspomnień, pieśni żołnierskiej i patriotycznej. Wszystko odbyło się dzięki Kaszubskiemu Instytutowi Rozwoju.

Wystąpiły grupy, które na co dzień działają w gminie Kościerzyna. Na scenie mogliśmy zobaczyć takich wykonawców jak: Orkiestrę Gminy Kościerzyna Begama Bis pod batutą Antoniego Wenckiego, grupę wokalna emerytów z Nowego Klincza pod kierownictwem Krystyny Fredy, grupę emerytów z Wielkiego Klincza na czele z Janem Wenckim, a pod kierownictwem Elżbiety Brzezińskiej, Pawła Ruszkowskiego z podopiecznymi, uczniów ze szkoły w Wielkim Klinczu pod okiem dyrektora Wojciecha Drzewińskiego oraz uczniów ze szkoły w Kornem wraz z dyrektor Beatą Murglin.

Najmłodszą uczestniczką była 9-letnia Julia Grosz - uczennica Szkoły Podstawowej w Wielkim Klinczu. W przerwach wyświetlano krótkie filmy z wojennymi wspomnieniami seniorek powiatu kościerskiego. Utwory, których mogli wysłuchać widzowie to między innymi: „Gloria Victis” w wykonaniu 15-letniej Aleksandry Czapiewskiej, „Wodzu miły” przygotowany przez grupę wokalną emerytów z Nowego Klincza, czy piosenka „Ja to mam szczęście”, którą zaśpiewali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kornem wraz z dyrektor Beatą Murglin.

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz burmistrz miasta Michał Majewski dziękowali uczestnikom za przygotowanie całego spektaklu.

Grzegorz Piechowski - wójt gminy Kościerzyna: Ten spektakl połączył ludzi o różnych wrażliwościach, ludzi o różnym wieku i to połączenie miało jeden wymiar. Tym wymiarem jest świętowanie naszej niepodległości, 100-lecia niepodległości. I raz jeszcze wszystkim, którzy przygotowali ten spektakl, którzy go wykonywali, raz jeszcze chciałbym wam wszystkim pogratulować i podziękować.

Po koncercie obecni widzowie, jak i wykonawcy zostali zaproszeni na poczęstunek do restauracji „Kościerzanka”.

 

Agnieszka Bukowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ts
ts 22.11.2018, 21:30
pięknie tam było!!!

Pozostałe