Finał Szlachetnej Paczki 8 i 9 grudnia

  • 27.11.2018, 11:41 (aktualizacja 27.11.2018, 12:15)
  • Krzysztof Wencki
Finał Szlachetnej Paczki 8 i 9 grudnia
Lubią ludzi i chcą im pomagać - wolontariusze Szlachetnej Paczki przygotowują się do wielkiego finału. Pomoc dotrze do potrzebujących 8 i 9 grudnia.

Jan Dittrich - dyrektor KDK: Najważniejsze jest to, że w Kościerzynie pojawiła się już nowa generacja ludzi, którzy w ramach Szlachetnej Paczki chcą się dzielić tym dobrem.

Są wśród nich Weronika i Kuba - uczniowie kościerskiej "Budowlanki", którzy już od kilku dobrych lat działają w Paczce, a powodów jest niemało. Chodzi tu o mądrą pomoc, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Ma ona trafić do tych, którzy najbardziej potrzebują motywującego wsparcia.

Misja walki z biedą ma wiele wymiarów. Do potrzebujących trafią nie tylko środki czystości, żywność i odzież, ale też sprzęt agd, czy opał.

Dwudniowy finał to moment, w którym pomoc fizycznie dociera do rodzin, ale jej organizowanie trwa właściwie cały rok, więc zawsze jest dobra pora, by zostać wolontariuszem.

Paczka działa już 18 lat i połączyła miliony Polaków w walce z biedą. Pomoc dotarła do 150 tysięcy rodzin, a jej łączna wartość osiągnęła prawie 300 mln złotych.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe