Zadrzewione rondo

  • 29.11.2018, 13:49 (aktualizacja 29.11.2018, 14:42)
  • Agnieszka Bukowska
Zadrzewione rondo
Rondo NSZZ Solidarności w Kościerzynie jest łącznikiem 3 ulic, Skłodowskiej, Staszica oraz Adama Mickiewicza. Są to jedne z najbardziej uczęszczanych ulic w naszym mieście.

Często przejeżdżamy wyżej wymienionymi ulicami. Według niektórych kierowców, chociaż rondo jest dość obszerne, to jednak rosnące na nim rośliny  utrudniają niektórym z nich widoczność. 

W związku z tym zwracamy się do Państwa z pytaniem, które jest w poniższej ankiecie.

Prosimy o wyrażenie swojej opinii.

Agnieszka Bukowska

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paweł
Paweł 03.12.2018, 08:30
To rondo powinno nazywać zwyczajnie "Rondo solidarności" jako takiej a nie NSZZ Solidarność. Tego nie da się normalnie nawet wymówić.
radny
radny 04.12.2018, 18:50
Podziękuj Stoltmanowi
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.12.2018, 20:49
Osiedle ,które zamieszkują bogacze przy ul.Wrzosowej. Musi sobie poczekać z 20 lat a nie płakać ,że jeżdżą drogą gruntową. Tam to wszyscy chcieliby asfalty i chodniki. mają Zrobione ul. Hallera , Piechowskiego i przyległe. Np taka ul. jak Ceynowy / Gryfa pomorskiego, Landdowskiego Glocka , Mari Bolesławskiej , Piłsudskiego są znacznie starszymi ulicami/mieszkańcami a jeżdżone jest po gliniastym terenie. Nie ma tam zrobione odwodnień i wszędzie stoi woda. TRAGEDIA !. A o smogu w tym rejonie juz nie wspomne. Najbadziej zaniedbany Rejon w Kościerzynie.
Gość
Gość 03.12.2018, 13:50
Przy ulicy wrzosowej stoją zaledwie trzy domy. Chodzi o ludzi którzy jeżdżą tą drogą na zakupy do Tesco itp. Na osiedlu Zachód są jeszcze działki na sprzedaż. Proszę się przeprowadzić :)
Gość
Gość 02.12.2018, 10:30
Jeżdżę tam bardzo często i nie zauważyłem problemu. Napiszcie lepiej o ul. Wrzosowej, która jest drogą dojazdową min. do Tesco od ul. Skłodowskiej. Dlaczego pomimo takiego ruchu na tej ulicy nie ma jeszcze asfaltu, chodników i oświetlenia. Jak powstanie tam jeszcze Lidl to będzie najbardziej uczęszczana ulica w mieście z nawierzchnią gruntową.
kierowca
kierowca 01.12.2018, 17:27
wokół ronda rośnie kosodrzewina,którą można bardzo estetycznie przerzedzić i będzie super-ona jest za gęsta bo rośnie dziko,więc ładnie nie wygląda i faktycznie zasłania widoczność przez co rondo staje się niebezpieczne
rafik
rafik 30.11.2018, 20:50
Komu znowu się nudzi piękna zielen
Irek
Irek 30.11.2018, 15:50
Co zagajnik ma do nazwy "Rondo Solidarności" przecież widać że jest zaniedbane bo pozwolili tak bardzo urosnąć tym krzewom... Pewnie z punktu widzenia mieszkańców jest ładnie ale z punktu widzenia kierowców takoe ograniczanie widoczności nie powinno mieć miejsca...
piotr
piotr 02.12.2018, 21:34
NSZZ Solidarność siedzi w krzakach , ponieważ nie broni praw pracowniczych np. strajk w LOT-cie
Antyzwiązkowiec
Antyzwiązkowiec 03.12.2018, 08:30
Strajk w LOT-cie wywołał OPZZ więc niech się sam broni, a gdzie był OPZZ jak związkowców z Solidarności wcześniej eksmitowali z pracy ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.11.2018, 14:59
Wyciąć te drzewka rondo to nie zagajnik
Helena
Helena 30.11.2018, 14:51
Powinni je przyciąć pozwolili tym drzewom tak urosnąć bo nie przycinali... Faktycznie nic nie widać przez te krzaczory... Wogole czas to tam dochodzi do potrąceń powinni o to zadbać...
Drajwer
Drajwer 30.11.2018, 14:47
Po samych zdjęciach widać a raczej nie widac, bo wszystko zasłaniają karzewy niech je przynajmniej przytną i będzie dobrze...
mieszkaniec
mieszkaniec 30.11.2018, 14:42
Moim zdaniem nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
Większym problemem jest oświetlenie ulic. Mimo wymiany na LED oświetlenie przejść dla pieszych jest katastrofalne. Dlaczego nikt nie pomyślał o dołożeniu punktów świetlnych na przejściach? Dla przykładu podam nowe ronda przy zjazdach z obwodnicy. Tam widać bardzo dobrze.
Może by zrobić właśnie na ten temat ankietę, a następnie zwrócić się do władz miasta czy zamierza coś z tym zrobić?
Haha
Haha 30.11.2018, 08:09
Rondo wygląda jak podwórko burmistrza
Adam
Adam 29.11.2018, 21:55
Drzewa muszą zostać , bo gdzie ja będę chodził na grzyby ???
kierowca
kierowca 29.11.2018, 17:03
Całe zagadnienie jest pozbawione treści merytorycznej. Roślinność wysoką sadzi się na tego typu skrzyżowaniach celowo. Unika się w ten sposób między innymi oślepiania kierowców prowadzących pojazdy jadące z przeciwnej strony, unika się również rozpraszania uwagi kierowców...
W Europie (np. Francja) sadzi się bardzo często roślinność wysoką również na wjazdach na ronda w celu uniknięcia możliwości szybkiego i nieostrożnego wjechania. Kierowca niewidzący z daleka pojazdów poruszających się po rondzie zmuszony jest do zachowania szczególnej ostrożności.
Kierowca
Kierowca 30.11.2018, 08:09
Co ty pierdzielisz człowieku. Najpierw poczytaj , a później się wypowiadaj.
obserwator
obserwator 29.11.2018, 17:19
Ty jesteś kierowcą chyba z Playstation jat takie farmazony pleciesz. Stuknij się w pusty łeb i zacznij jeździć z doniczką da pulpicie.
Jan
Jan 29.11.2018, 16:45
bardzo fajne drzewa, niech zostaną
Piotr
Piotr 29.11.2018, 16:40
To jest chore, aby takie drzewa sadzić na skrzyżowaniach. Ten co wydał na to pozwolenie, powinien osobiście ręczną piłą ściąć.
do Piotra
do Piotra 29.11.2018, 17:05
A co chciałbyś przejechać przez środek??
X
X 29.11.2018, 14:31
Ankiety brak.

Pozostałe