Gmina Kościerzyna.Pierwsze przystanie kajakowe na ukończeniu

  • 4.12.2018, 15:02 (aktualizacja 06.12.2018 09:52)
  • Krzysztof Wencki
Gmina Kościerzyna.Pierwsze przystanie kajakowe na ukończeniu
Wśród amatorów kajakarstwa panuje opinia, że Pomorskie to najlepsze miejsce do uprawiania turystyki kajakowej w naszym kraju. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom turystów Gmina Kościerzyna realizuje budowę przystani kajakowych w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie”.

Na początku października Gmina Kościerzyna podpisała umowę z wykonawcą wyłonionym w ramach postępowania przetargowego na budowę pierwszych przystani kajakowych w ramach przedsięwzięcia strategicznego Województwa Pomorskiego pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. Obecnie trwają prace przy budowie przystani kajakowej nad jeziorem Zagnanie w miejscowości Wielki Podleś w ramach projektu pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Wierzycą przez Kaszuby na Kociewie” oraz przy budowie przystani kajakowych: nad jeziorem Garczynna rzece Graniczna w miejscowości Łubiana oraz na rzece Wda w miejscowości Loryniec w ramach projektu pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Górna Wda”.

W ramach powyższych przystani kajakowych powstać mają pomosty oraz miejsca odpoczynku składające się z: wiat, ławo-stołów, koszy na śmieci, osłon sanitariatu, suszarek na kajaki oraz ciągów komunikacyjnych. Realizacja przystani wpłynie pozytywnie na ofertę turystyczną naszego regionu oraz w dużym stopniu ułatwi i uprzyjemni kajakarzom spływy rzekami płynącymi przez Gminę Kościerzyna. Ponadto w każdej lokalizacji zostanie zamontowana tablica informacyjno-promocyjna i znak wodny ułatwiające lokalizację kajakarzy na trasie spływu.

Samorząd Województwa Pomorskiego od kilku lat podejmuje działania zmierzające do stworzenia  sieciowego produktu turystycznego, którego osią są szlaki kajakowe. Przedsięwzięcie  „Pomorskie Szlaki Kajakowe" dotyczy wykreowania szlaków kajakowych województwa pomorskiego, które zajmują istotne miejsce na kajakowej mapie Polski. Tym bardziej, że potencjał pomorskich szlaków wodnych jest znaczący, ale nie wykorzystany. 

Celem przedsięwzięcia jest udostępnienie szlaków wodnych dla kajakarzy i zapewnienie im bezpieczeństwa poprzez rozbudowę i poprawę standardu infrastruktury turystycznej, w szczególności kajakowej, a także udostępnienie kajakarzom zabytków położonych wzdłuż pomorskich szlaków wodnych.


Przedsięwzięciem zostanie objętych ponad 1 000 km szlaków. Na 34 szlakach wodnych zaplanowano do realizacji 20 projektów, na które składają się blisko 230 różne zadania.
 

źródło: http://www.koscierzyna.pl

Krzysztof Wencki

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grzegorz
Grzegorz 7.12.2018, 21:15
To kto jest w końcu tym wykonawcą, bo cos za dużo tajemniczości. A ludzie gadają , oj gadają.I coś chyba w tym jest, ale numer!
Marianek
Marianek 7.12.2018, 19:33
http://www.koscierzyna.pl/BIP/…
Marian
Marian 5.12.2018, 11:10
Kto jest wykonawcą ?? Czy ta sama firma co w Karsinie?
Nairam
Nairam 7.12.2018, 19:32
http://karsin.pl/wiadomosci/1/…
olek
olek 4.12.2018, 18:47
A co ma piernik do wiatraka ?
Gg
Gg 4.12.2018, 15:50
A co ze szkołą w Skorzewie?

Pozostałe